Cały turystyczny Dolny Śląsk na jednej platformie

Od lewej: Paweł Wybierała, Cezary Przybylski, Jakub Mazur (wiceprezydent Wrocławia) i Patryk Wild/fot. archiwum UMWD

Od teraz jednak odkrywanie walorów Dolnego Śląska stało się prostsze, niż kiedykolwiek. Ruszyła platforma internetowa promująca dolnośląską ofertę turystyczną. Można na niej również dokonywać rezerwacji oraz kupować produkty regionalne.

Portal www.dolnyslask.travel.pl, to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, przy stworzeniu której siły połączyły Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Samorząd Województwa Dolnośląskiego i miasto Wrocław. Na stronie internetowej umieszczone zostały propozycje pakietów turystycznych dla różnych zakątków województwa, które obejmują pobyt w hotelach i pensjonatach oraz dodatkowe atrakcje i wejściówki. Ponadto, w portalu funkcjonuje także sklep z pamiątkami, wydawnictwami, upominkami i biletami oraz zakładka „przyjedź”, gdzie znajdują się ciekawe informacje o wszystkich ważniejszych rejonach turystycznych Dolnego Śląska.

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, powiedział: „Przedsiębiorcy działający w branży turystycznej od wielu miesięcy są w niezwykle trudnej sytuacji. Dla wielu z nich zamknięcie gospodarki oznaczało pozbawienie jedynego i całorocznego źródła utrzymania. Od miesięcy wspieraliśmy ich finansowo, a teraz, kiedy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, chcemy pomóc im wypromować swoją ofertę i dzięki temu przyciągnąć na Dolny Śląsk jak największą liczbę turystów. Zainteresowane współpracą podmioty gospodarcze zachęcam do kontaktu z Dolnośląską Organizacją Turystyczną.”

Rezerwacje jak w biurze

Przez portal www.dolnyslask.travel.pl pobyty rezerwuje się identycznie, jak w klasycznym biurze podróży. Touroperatorem jest tutaj Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Co ważne, oferta została zaprojektowana tak, aby umożliwić chętnym również zrealizowanie rządowego bonu turystycznego.

Paweł Wybierała, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego i prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, dodał: „Miejscowości wypoczynkowe potrzebują naszego wsparcia. Czas powolnego odmrażania branży turystycznej to dobry moment, by wykorzystać wszelkie narzędzia do promocji wycieczek po Dolnym Śląsku. Jestem głęboko przekonany, że nowa platforma realnie wpłynie na wzrost liczby turystów w naszym regionie. Oferujemy gotowy produkt turystyczny, który uwzględnia noclegi i atrakcyjny program zwiedzania.”

Sklep internetowy

Kolejną bardzo ciekawą funkcjonalnością portalu jest sklep internetowy. Interesujące nas przedmioty kupujemy płacąc klasycznym przelewem, a paczkę odbieramy później w jednym z paczkomatów InPost.

Patryk Wild, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, skomentował: Przez portal dolnyslask.travel.pl kupić można zarówno produkty regionalne, jak na przykład cenione na całym świecie wyroby z ceramiki bolesławieckiej, jak i różnego rodzaju wydawnictwa związane z regionem, przewodniki, upominki i bilety do wielu dolnośląskich atrakcji. Wszystkich ofert na stronie, łącznie z pakietami pobytowymi, mamy w tej chwili już ponad tysiąc. Jednak nie jest to zamknięta lista. Każdy dolnośląski przedsiębiorca działający w branży turystycznej może dołączyć do tego projektu, wystarczy skontaktować się z Dolnośląską Organizacją Turystyczną i omówić szczegóły współpracy. A wszystkich zainteresowanych przyjazdem na Dolny Śląsk, zapraszamy do odwiedzenia i poznawania regionu.”

Dolnośląska Organizacja Turystyczna obniżyła składkę członkowską