Brussels Airlines dodaje cztery samoloty, aby rozszerzyć letnią ofertę

fot. archiwum Brussels Airlines

Linie Brussels Airlines podpisały umowę leasingu z załogą z CityJet na nowy sezon letni. Od 26 marca do 28 października 2023 roku dwa samoloty CRJ-900 wzmocnią flotę belgijskiego przewoźnika. Oprócz współpracy z CityJet, do floty przewoźnika dołączą dwa dodatkowe Airbusy A320.

CRJ-900 pomieści 88 pasażerów i będzie obsługiwał codzienne loty do europejskich miejsc docelowych, w tym do Bordeaux, Mediolanu, Lyonu, Genewy i Wiednia.

„Ponadto możemy dodać Billund do naszej sieci i zwiększyć częstotliwość do i z Kopenhagi oraz Berlina. Będziemy mogli również aktywniej obsługiwać trasy regionalne (biznesowe), takie jak Hamburg i Birmingham. W sumie we współpracy z CityJet będziemy obsługiwać dziewięć destynacji” – powiedział Jan Derycke, szef działu strategii i planowania sieci, Brussels Airlines.

Umowa z CityJet, jednym z zaufanych partnerów Lufthansa Group w zakresie leasingu z załogą, została podpisana pod koniec stycznia.

„W CityJet nie możemy się doczekać współpracy z Brussels Airlines w zakresie rozwijania siatki i zapewniania pasażerom doskonałej obsługi przez cały sezon letni” – powiedział Cathal O’Connell, dyrektor handlowy, CityJet.

Europejskie operacje Brussels Airlines wzrosły w tym sezonie letnim o dziesięć procent. Wynika to nie tylko ze współpracy z CityJet, ale także z przylotu dwóch dodatkowych Airbusów A320. Te samoloty dołączą na stałe do floty i będą wykorzystywane w całej siatce połączeń średniego zasięgu, z naciskiem na nowe destynacje turystyczne, takie jak Dżerba i Monastir.

„W sumie nasza flota rozrasta się do 36 samolotów średniego zasięgu i dziewięć samolotów dalekiego zasięgu. Dzięki tej rozbudowie floty i sieci Brussels Airlines osiąga zamierzony wzrost na trzy lata przed planowanym terminem” – dodał Jan Derycke.

Zmiany w zarządzie Brussels Airlines