Zmiany w zarządzie Brussels Airlines

Peter Gerber, obecny prezes zarządu Brussels Airlines, zrezygnował wczoraj (31 stycznia) ze stanowiska i opuścił Lufthansa Group. Christina Foerster, członek zarządu Lufthansa Group, przejmie tymczasowo kierownictwo linii lotniczej.

Peter kierował belgijską linią lotniczą od 1 marca 2021 roku, dodatkowo piastując nowo utworzone stanowisko Głównego Przedstawiciela Grupy Lufthansa ds. Europejskich.

Christina Foerster, członek zarządu Lufthansa Group, przejmie tymczasowo kierownictwo linii lotniczej. Foerster doskonale zna Brussels Airlines, pełniąc tam funkcję Chief Commercial Officer od 2016 roku oraz CEO w latach 2018-2020. Długoterminowy następca Petera Gerbera ma zostać znaleziony tak szybko, jak to możliwe.

Peter Gerber rozpoczął swoją karierę w Grupie Lufthansa w 1992 roku, a od 1997 roku był odpowiedzialny za obszar księgowości grupy, opłat i prowizji. W latach 2001-2004 Gerber był kierownikiem projektu odpowiedzialnym za ogólnogrupowy program „D-Check” mający na celu zabezpieczenie dochodów.

Po tym stanowisku przejął obowiązki w obszarach polityki rokowań zbiorowych i ubezpieczeń społecznych Lufthansa Group. Okres ten obejmował pięć lat od 2004 do 2009 roku. W czerwcu 2009 roku Gerber został powołany do Zarządu Lufthansa Cargo AG i był odpowiedzialny za finanse i zasoby ludzkie.

Od czerwca 2012 Gerber przeszedł do Zarządu Lufthansa Passage Airlines i był odpowiedzialny za zasoby ludzkie, IT i usługi. Od maja 2014 roku Peter Gerber jest prezesem zarządu Lufthansa Cargo AG.

Brukselskie linie lotnicze przewiozą prawie 270 tys. pasażerów w okresie świątecznym