Brukselskie linie lotnicze przewiozą prawie 270 tys. pasażerów w okresie świątecznym

Brussels Airlines przygotowuje się do przelotu prawie 270 tys. pasażerów podczas okresu świątecznego. Linia lotnicza odnotowuje ogólny wzrost rok do roku o 28 proc. swoich rezerwacji. Dla pasażerów rozpoczynających podróż w Brukseli najpopularniejszym kierunkiem międzykontynentalnym jest Nowy Jork, a europejskim Malaga. Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem świąt, 23 grudnia jest najbardziej ruchliwym dniem odlotów, a tuż za nim 26 grudnia.

Brussels Airlines przygotowuje się do hucznego okresu końca roku. Między 24 grudnia a 8 stycznia prawie 270 tys. pasażerów poleci dookoła świata z belgijskim narodowym przewoźnikiem. Najbardziej popularnym dniem wylotu jest piątek 23 grudnia z ponad 20 tys. pasażerów, a zaraz po nim poniedziałek 26 grudnia.

Jest to ogólny wzrost rezerwacji w stosunku do roku poprzedniego o 28 proc. Rezerwacje na loty długodystansowe wzrosły o 31 proc., a na średniodystansowe o 27 proc.

W przypadku podróży rozpoczynających się w Brukseli i w przypadku połączeń długodystansowych do Nowego Jorku, najwięcej pasażerów na pokładzie znajduje się w Dakarze i Kinszasie. Malaga, Teneryfa i Rzym to najpopularniejsze europejskie miasta, do których można polecieć w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Brussels Airlines powraca z lotami na festiwal Tomorrowland