Brussels Airlines – 8 nowości w letnim rozkładzie lotów

W nadchodzącym sezonie letnim, począwszy od 27 marca, Brussels Airlines zaoferuje 85 kierunków. Nowe miejsca jakie znalazły się w letnim portfolio linii lotniczej w porównaniu do ubiegłego roku to Arecife (Lanzarote), Chania (Kreta), Hurghada (Egipt), Mytilene (Lesbos), Samos, Marrakesz (Maroko), Rabat (Maroko) i Monachium.

Po zimie, która wciąż jest mocno naznaczona globalną pandemią, Brussels Airlines zapowiedziało pracowity sezon letni. W siatce linii lotniczych pojawiło się osiem nowych kierunków.

Dane dotyczące rezerwacji wyraźnie wskazują na wielką chęć podróżowania. W porównaniu z latem 2021 r. widzimy również, że pasażerowie ponownie zaczynają rezerwować z większym wyprzedzeniem, zwłaszcza w okresie wakacji. Oczekujemy, że Hiszpania, Portugalia, Włochy i wyspy greckie będą najpopularniejsze w nadchodzącym sezonie letnim. Dlatego cieszymy się, że możemy dodać do naszej sieci wyspy Lesbos i Samos w Grecji, ale również Lanzarote i Kreta będą wartością dodaną w naszym wakacyjnym portfolio – powiedział Jan Derycke, dyrektor ds. sieci i planowania Brussels Airlines.

Dzięki dużej ilości popularnych destynacji wakacyjnych belgijska firma chce zapewnić swoim klientom szerokie perspektywy na nadchodzące lato. Oprócz całorocznych miejsc, takich jak Alicante, Madryt, Lizbona, Mediolan, Rzym i wiele innych, linia lotnicza ponownie uruchamia letnie destynacje wakacyjne.

W Grecji, Ateny i greckie wyspy Kreta (Heraklion i Chania), Kos, Rodos, Korfu, Zakynthos, Lesbos i Samos będą ponownie połączone z Brukselą. We Włoszech linia ponownie wyląduje w Bari, Katanii, Florencji, Neapolu, Olbii i Palermo. Hiszpańskie trasy turystyczne Ibiza i Palma de Mallorca dołączą do sieci, a loty na Wyspy Kanaryjskie na Teneryfę, Gran Canarię i Lanzarote będą kontynuowane od sezonu zimowego. Brussels Airlines ponownie zaczną latać do chorwackich miast Dubrownik i Split, a także do Rosji, Moskwy i Sankt-Petersburga. Egipski kierunek Hurghada będzie kontynuowany po zimie, a do letniego rozkładu dołączy Marrakesz w Maroku. W szczycie sezonu marokańskie destynacje Tanger, Rabat i Nador będą również połączone z Brukselą.

Po raz pierwszy Brussels Airlines będą obsługiwać loty między Brukselą a Monachium. Belgijska linia lotnicza będzie obsługiwać dwa loty dziennie. Pierwszy lot Brussels Airlines do Monachium wystartuje 27 marca.