Argentyński Związek Piłki Nożnej i flydubai ogłosiły regionalne partnerstwo

fot. materiały prasowe

Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) i flydubai, zarejestrowane w Dubaju linie lotnicze, ogłosiły dziś regionalne partnerstwo. W ramach umowy obaj partnerzy przez najbliższe cztery miesiące będą współpracować nad marketingiem i budową marek w swoich kanałach.

Reprezentacja Argentyny, znana jako La Albiceleste, uczestniczyła w pięciu finałach Mistrzostw Świata, a obecnie jest mistrzem Copa América, który to tytuł zdobywała już 15 razy. Dzięki temu partnerstwu flydubai stanie się partnerem regionalnym reprezentacji Argentyny oraz wybraną przez nią linią lotniczą w regionie Bliskiego Wschodu.

W ciągu najbliższych kilku tygodni AFA i flydubai przeprowadzą szereg działań związanych z tym partnerstwem, w których wezmą udział najcenniejsze zasoby obu marek. Obejmuje to zawodników reprezentacji Argentyny w piłce nożnej oraz specjalne działania z udziałem drużyny podczas jej obozu treningowego w stolicy ZEA, Abu Drabi.

„Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do partnerstwa z flydubai. Argentyński Związek Piłki Nożnej stale poszukuje nowych doświadczeń, które poprawią interakcje i bezpośrednie powiązania reprezentacji Argentyny z kibicami na całym świecie. Nasze partnerstwo z flydubai pozwoli większej liczbie fanów piłki nożnej w całym regionie poczuć się jeszcze bliżej reprezentacji Argentyny i wspólnie z nią przeżywać emocje związane z turniejem w Katarze. Argentyna pozycjonuje się jako czołowa federacja w świecie piłki nożnej, a flydubai zmienia sposób, w jaki ludzie podróżują w regionie. Witamy flydubai na pokładzie jako nowego partnera, który umożliwi AFA i reprezentacji Argentyny połączenie z milionami fanów w regionie” – powiedział Claudio Fabian Tąpią, prezes AFA.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być oficjalnym partnerem regionalnym Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej i reprezentacji Argentyny. Flydubai jest zaangażowany w łączenie ludzi, to jest to, co robimy, skracanie odległości i usuwanie granic. Obecne partnerstwo pieczętuje te podstawowe wartości, które dzielimy z piłką nożną” – dodał Ghaith Al Ghaith, prezes zarządu flydubai.

Z okazji nadchodzącego turnieju piłkarskiego w Katarze, flydubai będzie realizował do 30 codziennych lotów wahadłowych Match Day Shuttle między Dubajem a Dohą. Loty Match Day Shuttle są oferowane we współpracy z Qatar Airways i zapewnią fanom piłki nożnej wygodne opcje podróży na mecze piłkarskie, które będą odbywały się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

“Partnerstwo z flydubai przybliża reprezentację Argentyny jeszcze bardziej do fanów z Bliskiego Wschodu i pozwala im być częścią ekscytującej atmosfery mistrzostw świata.  Jesteśmy zadowoleni z potencjału, jaki niesie ze sobą to partnerstwo. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasza drużyna narodowa, zawodnicy i emocje związane z grą będą bliżej kibiców w regionie, niezależnie od tego, czy podróżują oni z Dubaju, czy z innych miast siatki flydubai na turniej w Doha. AFA stale poszukuje nowych wartościowych partnerstw, aby rozszerzać swój globalny zasięg, a flydubai pozwoli nam wejść na nowe rynki wschodzące, które są dla nas średnio i długoterminowym celem. Jesteśmy podekscytowani nadchodzącymi miesiącami i tym, jak obie marki wykorzystają pełen potencjał tej współpracy” – stwierdził Leandro Petersen, Chief Commercial Marketing Officer w AFA.

Ze swojej siedziby w Dubaju, flydubai stworzyły siatkę połączeń do ponad 100 portów lotniczych w 50 krajach w Afryce, Azji Środkowej, na Kaukazie, w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, w regionie Rady Krajów Zatoki Perskiej i na Bliskim Wschodzie oraz na Subkontynencie Indyjskim. Przewoźnik operuje młodą flotą 68 samolotów Boeing 737.