Air France – start usługi „Ready to Fly” – weryfikacji dokumentów zdrowotnych

fot. archiwum Air France

Linie lotnicze Air France stopniowo wprowadzają nową usługę “Ready to Fly”, dzięki której pasażerowie mogą zweryfikować, czy posiadają wszystkie niezbędne dokumenty związane z Covid – zgodnie z wymogami wjazdowymi kraju docelowego, zanim przybędą na lotnisko. „Ready to fly” działa już na lotach Air France z Paryża na Korsykę oraz do francuskich terytoriów zamorskich (Gujana Francuska, Martynika, Gwadelupa, Reunion).

Podróżni korzystający ze wspomnianej usługi, która jest bezpłatna i dobrowolna, zyskują pewność, że są dobrze przygotowani do wejścia na pokład i mogą bezstresowo rozpocząć podróż, a dodatkowo ich transfer przez lotnisko jest szybszy i sprawniejszy, ponieważ wcześniej zweryfikowane osoby nie podlegają już kolejnym kontrolom.

Dzięki nowej usłudze „Ready to Fly” Air France idzie o krok dalej, oferując swoim klientom pewność, że posiadają wszystkie dokumenty zdrowotne wymagane podczas podróży, zanim dotrą na lotnisko.

Na kilka dni przed wylotem, pasażerowie (na lotach aktualnie objętych usługą) otrzymują e-mail z zaproszeniem do przesłania swoich dokumentów zdrowotnych za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej Air France.
Dokumenty te są następnie sprawdzane przez linię. W przypadku, jeśli dokumenty są kompletne i poprawne, pasażer otrzymuje zwrotną wiadomość potwierdzającą.
Na kartach pokładowych zostaje umieszczone oznaczenie „Ready to fly”, co umożliwi ich szybkie przetworzenie na lotnisku w dniu wylotu, bez dodatkowych weryfikacji. W przypadku brakujących dokumentów lub niekompletnych informacji, klienci otrzymują powiadomienie, co należy uzupełnić.
Następnie brakujące dokumenty można dodać za pośrednictwem wspomnianej platformy internetowej lub przynieść je ze sobą i okazać na lotnisku w dniu podróży.

Air France z powodzeniem testował „Ready to Fly” od czerwca tego roku. Od kilku dni usługa działa już na lotach z Paryża na Korsykę oraz do francuskich terytoriów zamorskich (Gujana Francuska, Martynika, Gwadelupa, Reunion). Tego lata to nowe usprawnienie będzie wprowadzane na coraz większej liczbie tras Air France.

Air France testuje aplikację IATA Travel Pass