Air France poleci do Laponii

fot. archiwum Air France

Na jesień linia Air France przygotowuje wiele ciekawych propozycji, między innymi rejsy do Rovaniemi w Laponii, na Wyspy Kanaryjskie, Majorkę, Dżerbę, Sri Lankę i Zanzibar, a także do Tangeru, Omanu, Faro i Sewilli.

Air France rozbudowuje i dostosowuje swoją ofertę do aktualnej sytuacji i ograniczonych możliwości podróżowania.
Przewoźnik ujawnił dalsze plany dotyczące jesienno-zimowego harmonogramu lotów.

Poza trzema zapowiedzianymi już wcześniej nowymi kierunkami – Colombo (Sri Lanka), Maskat (Oman) oraz Zanzibar (Tanzania), jesienią przewoźnik uruchomi 6 kolejnych nowych tras z wylotem z dwóch paryskich lotnisk (de Gaulle oraz Orly) i z Gwadelupy.

Z punktu widzenia pasażerów z Polski (połączenia z Warszawy i Krakowa odbywają się przez lotnisko Paryż-Charles de Gaulle) na uwagę zasługują nowe loty na Teneryfę oraz do Rovaniemi (Laponia-Finlandia).

Ponadto, w nadchodzącym sezonie jesień-zima, Air France będzie nadal oferował loty na kilku nowych trasach, które rozpoczął sezonowo wiosną-latem tego roku. Są to loty (z przesiadka w Paryżu – Charles de Gaulle) do Sewilli (Hiszpania), Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie – Hiszpania), Palma de Mallorca (Baleary – Hiszpania), Tangeru (Maroko), Faro (Portugalia) i na Dżerbę (Tunezja). Linia nadal oferuje w pełni modyfikowalne bilety na podróże do 31 grudnia 2021, zatem loty można planować bezpiecznie, z bezpłatną możliwością zmiany rezerwacji lub zwrotu biletu.

Nowe trasy od sezonu jesień-zima 2021:

Z Paryża-Charles de Gaulle:

• Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie – Hiszpania): 2 loty tygodniowo (poniedziałki i soboty) od 1 listopada 2021, samolotem Airbus A319;
• Rovaniemi (Laponia – Finlandia): do 2 lotów tygodniowo (środy i soboty) od 4 grudnia 2021 do 5 marca 2022, samolotem Airbus A319;

Z Paryża – Orly:

• Berlin i Monachium (Niemcy): codzienne loty od 31 października 2021, samolotem A318. (Loty do tych miast z lotniska Paryż – Charles de Gaulle pozostają bez zmian.)

Z Pointe-à-Pitre (Gwadelupa):

• Montreal (Kanada): 2 loty tygodniowo (wtorki i piątki) od 23 listopada 2021, samolotem Airbus A320;
• Nowy Jork (Stany Zjednoczone): 2 loty tygodniowo (środy i soboty) od 24 listopada 2021, samolotem Airbus A320.

Pasażerowie Air France będą też mogli odwiedzić trzy nowe, egzotyczne kierunki (z przesiadką w Paryżu CDG) Colombo (Sri Lanka) – od 1 listopada, Zanzibar (Tanzania) – od 18 października oraz Maskat (Oman) – od 31 października.

Ponadto, w nadchodzącym sezonie jesień-zima, Air France będzie nadal oferował loty na kilku nowych trasach w Europie i Afryce Północnej, które rozpoczął sezonowo wiosną-latem tego roku. Są to loty z Paryża (CDG) do Sewilli (Hiszpania), Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie – Hiszpania), Palma de Mallorca (Baleary – Hiszpania), Tangeru (Maroko), Faro (Portugalia) i na Dżerbę (Tunezja).

Air France – start usługi „Ready to Fly” – weryfikacji dokumentów zdrowotnych