Air France – będą wygodniejsze kabiny na egzotycznych kierunkach

fot. archiwum Air France

Francuskie Linie Lotnicze Air France właśnie rozpoczynają modernizację swoich kabin w samolotach typu Boeing B777-300, które obsługują połączenia przewoźnika na wyspy w rejonie Karaibów i na Oceanie Indyjskim.

Wnętrza wspomnianych samolotów, które zabierają na pokład 472 osoby w trzech klasach podróży – Ekonomicznej, Premium i Biznes, podlegają właśnie całkowitej metamorfozie. Pasażerowie mogą podróżować w zmodernizowanych kabinach już od 15 stycznia 2020 na trasie z Paryża do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie oraz do Fort de France na Martynice (od 16 stycznia).

Nowe fotele i nowoczesny design w firmowej kolorystyce mają zagwarantować komfort według najwyższych standardów.
W sezonie letnim w tym roku, w nowe kabiny Air France wyposaży samoloty latające wyspę Réunion.

Do końca bieżącego roku, dzięki inwestycji 120 milionów euro, przewoźnik planuje zmodernizować w sumie flotę 10 Boeingów typu B777-300. Instalacja nowych kabin będzie przebiegać stopniowo, a komfortem podróży w nowych wnętrzach będą mogli cieszyć się pasażerowie kolejnych „wakacyjnych” destynacji.

Po francuskich wyspach: Gwadelupie, Martynice i Reunion, jeszcze w tym roku nowe wnętrza samolotów w Air France będą dostępne w drodze na wyspę Mauritius, do Hawany, Cancun, a także na Dominikanę (Santo Domingo i Punta Cana). Poza nowymi kabinami, na pasażerów Boeingów B777-300 czeka pokładowy internet. Do końca 2020 już cała flota francuskiej linii ma być wyposażona w sieć Wi-Fi.
Wcześniej, w 2019 roku Air France rozpoczął stopniową modernizację kabin w innych maszynach w swojej flocie – piętnastu Airbusach A330, wykonujących loty na trasach międzykontynentalnych między innymi do Ghany do Seattle, Chicago i Dallas (USA), Accry (Ghana), Lagosu (Nigeria), czy Bengaluru i Delhi (Indie). Inwestycja kosztowała 150 mln euro.

Klasa ekonomiczna

Pasażerowie w drodze na wakacje, będą teraz komfortowo podróżować w nowoczesnych fotelach, których ergonomiczne siedziska o szerokości 43 cm zostały wypełnione miękka pianką. Oparcie fotela odchyla się do 118 stopni i jest zwieńczone miękkim, regulowanym zagłówkiem. Przy każdym fotelu znajduje się indywidualny 11,6-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości, słuchawki i port USB. Wymieniono również stoliki, które są teraz większe, dzięki czemu posiłki, czy praca podczas lotu mogą przebiegać w znacznie wygodniejszych warunkach. Całości dopełnia czerwony koc i kolekcja kolorowych poduszek w pięciu różnych wzorach inspirowanych symbolami graficznymi linii.

Kabina Premium Economy

Kabina Premium Economy została wyposażona w nowe fotele, które mają spełniać najwyższe standardy komfortu, oferując siedzisko o szerokości 48,8 cm i odchylenie oparcia do 130 stopni w ramach sztywnej obudowy fotela, dzięki czemu podróżni nie naruszają wzajemnie swojej prywatnej przestrzeni. Miękkie siedzenia posiadają specjalne, ergonomiczne wsparcie lędźwiowe, szersze niż dotychczas skórzane podłokietniki, dodatkową przestrzeń dla nóg, a także ruchome zagłówki i podnóżki. Otoczenie kabiny Premium obejmuje dodatkowo nowe schowki bagażowe, indywidualną regulowaną lampkę do czytania, podstawkę na tablet, gniazdko zasilania i dwa porty USB. Każdy klient otrzymuje słuchawki z redukcją szumów, aby cieszyć się szeroką gamą rozrywki dostępnej na indywidualnym ekranie HD o przekątnej 13,3 cala. A dla dodatkowej wygody, przy każdym fotelu znajduje się zestaw akcesoriów podróżnych w eleganckiej kosmetyczce, poduszka puchowa i miękki koc.

Kabina Biznes

Podróż w kabinie Business ma przebiegać w totalnym relaksie, dlatego nowy model fotela nie tylko jest niezwykle wygodny, ale posiada wyjątkowo elegancki design. Po całkowitym rozłożeniu fotela, pasażerowie mogą korzystać z prawdziwego łóżka o długości blisko 2 metrów, wyposażonego w prawdziwą kołdrę i miękką poduszkę. Dodatkowo teraz w panelu sterowania można wybrać opcję „relaks”, która automatyczne ustawia fotel w pozycji do wypoczynku.

Dzięki rozmieszczeniu czterech siedzeń w rzędzie w układzie 1 (okno) – 2 (środek) – 1 (okno), wszyscy klienci mają swobodny dostęp do przejść w samolocie Niezależnie od tego, czy podróżujemy sami, czy w towarzystwie, możemy dostosować otoczenie fotela według potrzeby, dzięki zapewniającemu prywatność przesuwnemu panelowi oddzielającemu siedzenia, a aby mieć pewność, że załoga nie zakłóci nam snu, możemy użyć przycisku „nie przeszkadzać”. Z boku fotela pasażerowie mają do dyspozycji wygodne, indywidualne schowki z lustrem, na podręczne drobiazgi. Całkowicie nowy, bardzo szeroki ekran dotykowy HD o przekątnej ponad 18,5 cala jest wspomagany przez wygodny, zdalny panel sterowania. Wyposażenie fotela obejmuje ponadto gniazdko elektryczne, dwa porty USB, indywidualne, nastrojowe oświetlenie wraz z lampką do czytania oraz wysokiej jakości słuchawki z redukcją szumów. Gościom klasy biznes załoga wręcza designerskie zestawy kosmetyków i akcesoriów podróżnych, którym linia nadaje nowy image co 6 miesięcy.

Szampan w drodze na wakacje

Podróżując wygodnie w nowych kabinach Air France na Karaiby lub wyspy Oceanu Indyjskiego, już w samolocie pasażerowie mogą spróbować smaków tropikalnych wysp. W menu spotkamy kreolskie akcenty, jak i dania inspirowane lokalnymi potrawami i przyprawami z Reunion czy Gwadelupy. Goście klasy Biznes i Premium mogą wybierać z trzech kulinarnych propozycji, między innymi w wykonaniu wielkich francuskich szefów kuchni, takich jak Marcel Ravin, czy Benoit Ventaux. Serwis pokładowy w klasie ekonomicznej obejmuje jeden pełny posiłek z dwoma daniami ciepłymi do wyboru, a na zakończenie podróży posiłek w praktyczniej formie „Bon Appétit”. Jest to śniadanie lub przekąski, które można zjeść na pokładzie lub zabrać na wynos w specjalnej torbie. Posiłkom towarzyszy szeroki wybór napojów, francuskich win i szampanów serwowanych we wszystkich kabinach, a także drobne miłe akcenty jak odświeżające ręczniki rozdawane przed posiłkiem oraz tradycyjne francuskie cukierki, którymi załoga częstuje pasażerów na pożegnanie.