Aerosmurf przysmerfował do Warszawy

MM

Wizyta pomalowanego w Smerfy Airbusa A320 na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie zainaugurowało belgijski tydzień w Warszawie, organizowany przez Belgijską Izbę Gospodarczą. To pierwsza wizyta samolotu Aerosmurf w Polsce.

Na co dzień samolot, w którym za sterami siedzi Smerfetka, drugim pilotem jest Papa Smerf, a pod pokładem czają się Gargamel z Klakierem, przewozi pasażerów Brussels Airlines na linii Bruksela – Lanzarote. Towarzyszy jednak wyjątkowym wydarzeniom związanym z promocją Belgii, takim jak właśnie 20. edycja Dni Belgijskich w Warszawie.

Smerfy wybrane przez Belgów

„Brussels Airlines jest ambasadorem Belgii, wykorzystujemy do promocji kraju ikonicznych bohaterów. A takimi bez wątpienia są właśnie Smerfy, postacie stworzone przez rysownika Peyo. Nazwa samolotu, Aerosmerf, to tytuł jednego z odcinków przygód małych bohaterów kreskówek, spośród których jeden marzył o lataniu („Latający Smerf”). Ten samolot jest jednym z pięciu maszyn naszych linii, których wystrój nawiązuje do ikon Belgii” – wyjaśnia Frank Wagner, country manager Lufthansa Group w Polsce.

Powstanie Aerosmurfa to skutek przeprowadzonego przez Brussels Airlines plebiscytu, w którym sami Belgowie zdecydowali, jaki motyw powinien pojawić się na kolejnym wyjątkowym Airbusie przewoźnika. Projekt smerfowy autorstwa Marty Mascellani wygrał m.in. z pomysłem ozdobienia samolotu wizerunkiem belgijskich frytkek.

Filmy, muzyka i smerfowe ślady stóp

Zewnętrzne malowanie maszyny to nie jedyne, co wyróżnia Aerosmurfa. Drobne ślady smerfich stóp na dywanach prowadzą pasażerów na miejsca, na pokładzie wyświetlany jest film o przygodach niebieskich stworków, z głośników leci smerfowi muzyka. Kokpit samolotu ozdobiony jest z zewnątrz tak, że wygląda z niego kapitan – Smerfetka oraz drugi pilot – Papa Smerf. Ciekawostką jest fakt, że oprócz 19 Smerfów znajdujących się na malowaniu samolotu, posiada on także dwóch pasażerów „na gapę” – Gargamela i kota Klakiera, którzy znajdują się na spodzie maszyny, jako gratka dla spotterów.

W przyszłym roku Brussels Airlines z Wrocławia do Brukseli

Brussels Airlines ma obecnie 20 połączeń do stolicy Belgii z Polski: cztery z Krakowa i 16 z Warszawy. W przyszłym roku uruchomione zostanie też połączenie z Wrocławia do Brukseli, obsługiwane Airbusem A319. Inauguracyjny lot odbędzie się 25 lutego, loty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Dni belgijskie w Warszawie odbywają się w dniach 19-26 listopada. Jak co roku, przedsięwzięcie organizowane przez Belgijską Izbę Gospodarczą, które obfituje w szereg wydarzeń kulturalno–biznesowych, ma na celu umocnienie dobrych i przyjaznych stosunków pomiędzy Polską a Belgią. 20. edycja wydarzenia zbiegła się z inną rocznicą – w tym roku 60. urodziny obchodzą właśnie Smerfy.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia udziału w wydarzeniach Dni Belgijskich 2018 pod adresem http://www.belgium.pl/belgian-days-2018