9 mln euro od nowego inwestora na remont hoteli Rainbow w Grecji

Hotel White Olive Premium Lindos na Rodos/fot, archiwum Rainbow

Należąca do Rainbow grecka spółka White Olive A.E., dzięki finalizacji umowy inwestycyjnej z Funduszem Ekspansji Zagranicznej, została dokapitalizowana kwotą 9 mln euro, za które Fundusz objął 34 proc. udziałów w White Olive A.E. Spółka prowadzi obecnie pięć nowoczesnych hoteli na greckich wyspach, dysponujących łącznie 1480 łóżkami.

Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na dalszy rozwój działalności, w tym na pozyskiwanie i remontowanie nowych obiektów hotelowych. Umowa zakłada możliwość zwiększenia inwestycji Funduszu Ekspansji Zagranicznej w spółkę do kwoty 12,5 mln euro.

Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours, powiedział: „Sfinalizowanie tej transakcji cieszy nas podwójnie. Po pierwsze i najważniejsze oznacza nowe możliwości inwestycyjne dla naszej hotelowej spółki. To dobry moment na inwestycje w hotelarstwie i turystyce, bo aktywa wyceniane są taniej niż przed pandemią. Warto tę okazję wykorzystać. Decyzja PFR o zaangażowaniu w White Olive pokazuje też, że rynek dobrze ocenia perspektywy naszego biznesu. To bardzo pozytywna wiadomość po niełatwym dla całej branży turystycznej roku.”

Obecnie do sieci hoteli White Olive należy pięć obiektów. Dwa hotele pięciogwiazdkowe White Olive Elite Laganas na Zakynthos (528 łóżek) oraz White Olive Elite Rethymno na Krecie (186 łóżek), a także trzy obiekty czterogwiazdkowe: White Olive Premium Laganas (269 łóżkek) i White Olive Premium Cameo (322 łóżek) na Zakynthos oraz White Olive Premium Lindos na Rodos (175 łóżek). Wszystkie hotele działają w formule All Inclusive, każdy z nich znajduje się w świetnej lokalizacji, oferuje wysoki standard pokoi i starannie dopracowaną ofertę restauracyjną.

Hotele przyjmują gości z całej Europy: poza turystami z Polski, również z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, ale też Czech czy Węgier. W tym sezonie przyjmą one pierwszych gości w połowie maja. W zeszłe wakacje, wszystkie hotele White Olive przyjmowały turystów, co nie było standardem w Grecji w 2020 roku. Hotele wdrożyły ubiegłego lata restrykcyjny reżim sanitarny, przewyższający zalecenia wynikające z rozporządzeń lokalnych.

White Olive planuje rozwijać się w Grecji, która m.in. dzięki swojemu położeniu, klimatowi, historii i ofercie gastronomicznej, jest jedną z ulubionych destynacji wakacyjnych dla turystów z całego świata. Nowe obiekty będą zlokalizowane na wyspach Morza Egejskiego bowiem ich korzystne warunki klimatyczne pozwalają na wydłużanie sezonu operacyjnego.

Inwestowanie w rozwój sieci własnych hoteli jest elementem strategii Rainbow na kolejne lata. Posiadanie własnej bazy hotelowej nie tylko stwarza szersze możliwości kreowania i zarządzania produktem ale pozwala również na wypracowanie większego, stabilnego wyniku finansowego.

Rainbow ogłasza egzotyczne kierunki na lato