Zysk Rainbow wzrósł w 2019 o 30 mln zł. Zarząd analizuje wpływ epidemii na spółkę

Rainbow logo

Skonsolidowany zysk netto całej grupy kapitałowej Rainbow wynosił w 2019 roku 37,8 mln zł, czyli o 30 mln zł więcej niż w roku wcześniejszym. Przychody wynosiły 1,7 mld zł. Co do dalszego rozwoju sytuacji wobec epidemii COVID-19, zarząd jest „gotów na szereg możliwych scenariuszy”.

Przychody ze sprzedaży dla całej grupy kapitałowej Rainbow wzrosły w 2019 o ok 160 mln zł w porównaniu z rokiem 2018 – wynika z rocznego raportu finansowego spółki W sumie skonsolidowane przychody wyniosły 1,75 mld zł. Jak raportował już wcześniej zarząd, rok 2019 był wyjątkowy pod względem rentowności. Zysk wzrósł o 30 mln zł i wynosił 37,82 mlz zł dla całej grupy Rainbow. EBITDA w 2019 wynosił zaś 68,89 mln zł. Zarząd zastrzega, że jest to raport wstępny, a dane te mogą ulec zmianie. Ostateczne wyniki zostaną opublikowane 30 kwietnia.

Jak epidemia wpłynie na wartość spółki

W komunikacie znalazło się też odniesienie do bieżącej sytuacji touroperatora, w świetle kryzysu związanego z epidemią COVID-19. Dowiadujemy się, że firma przygotowuje się na „szereg możliwych scenariuszy dalszego rozwoju sytuacji wynikającej z ograniczeń w podróżowaniu.”

Zarząd Spółki na bieżąco dokonuje oceny wpływu na działalność operacyjną, biznesową oraz finansową Grupy Kapitałowej Rainbow Tours negatywnych efektów związanych z rozprzestrzenianiem się pandemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 oraz działań podjętych przez instytucje publiczne, w szczególności w ramach rozwiązań przewidzianych przez tzw. “Tarczę Antykryzysową” – czytamy w komunikacie.

Sytuacja kryzysowa może mieć wpływ na ocenę wartości firmy. Nadal trwa analiza tego wpływu. Po jej zakończeniu zarząd poinformuje o tym, czy i jakiej wysokości rezerwy finansowe przygotuje na oczekiwane straty w roku obrotowym 2020.

Czytaj także: Rainbow tnie koszty, zmienia kontrakty i liczy na powrót turystyki wyjazdowej w wakacje

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center