Zmiany w siatce połączeń KLM
W związku z nowymi regulacjami wprowadzonymi przez rząd Holandii, linie KLM zawiesiły loty z Wielkiej Brytanii, RPA oraz Ameryki Południowej do Holandii.
Zakaz podróży z Wielkiej Brytanii, RPA oraz Ameryki Południowej do Holandii
Od 23 stycznia 2021 roku, zgodnie z postanowieniem rządu Holandii, obowiązuje zakaz podróży lotniczych z Wielkiej Brytanii, RPA i krajów Ameryki Południowej (Argentyna, Brazylia, Chile, Peru, Ekwador, Kolumbia, Wenezuela, Boliwia, Urugwaj, Paragwaj, Surinam, Panama, Gujana, Gujana Francuska) do Holandii (i przez Holandię).
KLM obecnie nie realizuje lotów pasażerskich z wspomnianych wyżej krajów Ameryki Południowej do Holandii, a samoloty będą woziły jedynie ładunek (żaden z lotów nie jest odwołany). Natomiast pasażerowie z Amsterdamu udający się do Ameryki Południowej będą nadal akceptowani i będą mogli odbyć podróż.
Wielka Brytania
Wszystkie loty KLM z i do Wielkiej Brytanii zostały zawieszone od soboty 23 stycznia.
Decyzją rządu Holandii zakaz obowiązuje do 22 lutego 2021, z możliwością wcześniejszego odwołania.
Pasażerowie, którzy planują podróż KLM przez Amsterdam do jednego z wspomnianych krajów mogą samodzielnie zmienić datę swojego lotu, a także dokonać zwrotu biletu poprzez stronę klm.pl w sekcji „Moja Podróż”. Zasady anulacji i zmian biletów KLM znajdują się tutaj.
KLM nadal realizuje loty międzykontynentalne
Linia nadal realizuje loty pasażerskie na trasach międzykontynentalnych (poza wspomnianymi powyżej), które są możliwe dzięki nowej procedurze testowania załóg latających. Po konstruktywnych konsultacjach z Holenderskim Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM), KLM opracował alternatywną procedurę testowania załóg od kątem COVID-19. Załogi, które latają z i na lotniska w krajach, które nie znajdują się na rządowej liście tzw. bezpiecznych krajów będą poddawane szybkim testom antygenowym, przeprowadzanym w Holandii, na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Testowanie ma miejsce zarówno przed odlotem, jak i po powrocie do Holandii. Powyższa procedura spełnia wymagania rządowe i pozwala przewoźnikowi realizować swoje operacje bez zakłóceń.
Podróżni są proszeni o monitorowanie strony klm.pl oraz wiadomości e-mail, gdyż możliwe są anulacje ad hoc niektórych lotów. Wymagane formalności (takie jak testy, kwarantanna, oświadczenia o stanie zdrowia) przy podróży do poszczególnych krajów, pasażerowie mogą sprawdzać na stronie https://klm.traveldoc.aero/
Wymóg testów antygenowych i testów PCR przy wjeździe do Holandii
W przypadku pasażerów podróżujących do Amsterdamu i przez Amsterdam z krajów wysokiego ryzyka, władze Holandii wymagają teraz również testów antygenowych. Testy antygenowe stanowią uzupełnienie wprowadzonego w grudniu 2020 wymogu posiadania negatywnego testu PCR. Test antygenowy musi być wykonany przez pasażera nie wcześniej niż 4 godziny przed lotem. Pasażerom KLM, którzy podróżują z krajów, gdzie na lotniskach nie można wykonać testu antygenowego, zostanie zmieniona rezerwacja na inny lot. Loty KLM pomiędzy Holandią, a tzw. krajami bezpiecznymi, będą odbywały się według standardowej procedury.
Linia pragnie podkreślić, że obowiązek dodatkowych testów wynika z postanowień władz Holandii, którym KLM musi się podporządkować. KLM również NIE jest odpowiedzialny za dostępność i organizację punktów testowania podróżnych w poszczególnych krajach. Organizacja takich punktów leży gestii władz państwowych. KLM oczywiście dokłada wszelkich starań, aby wspierać swoich klientów w każdy możliwy sposób – korzystając z lokalnej wiedzy na temat obiektów testowych i / lub pomagając w zmianie rezerwacji lotów, jeśli to konieczne.
Szybkie testy dla podróżnych z Polski do Holandii
Na polskich lotniskach, z których odlatują samoloty KLM – Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań – pasażerowie mogą wykonać szybkie testy antygenowe, bezpośrednio przed podróżą. Punkt na lotnisku w Warszawie ma zostać uruchomiony wkrótce. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 4 godziny przed lotem, zaleca się aby pasażerowie zgłaszali się na lotnisko nie później niż 2 godziny przed podróżą. Opłatę za test uiszcza podróżny, cena obejmuje certyfikat z wynikiem przetłumaczony na język angielski. Na wynik oczekuje się 10-20 minut. Ceny i szczegóły dotyczące testów antygenowych można sprawdzać na stronach poszczególnych lotnisk.
KLM przypomina, że pasażerowie linii muszą przed lotem okazać negatywne wyniki dwóch testów: PCR (wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą ) oraz testu antygenowego (nie wcześniej niż 4 godziny przed podróżą).
POWIĄZANE WPISY
9 września 2024
Sierpień na lotnisku w Katowicach lepszy o 11 proc. niż w 2023 roku
Sierpień 2024 roku okazał się najlepszym miesiącem w historii lotniska w Katowicach. Port…
0 Komentarzy1 Minuty
6 września 2024
Stolica Madery w czołówce miast z najczystszym powietrzem
Funchal, stolica Madery znalazła się w pierwszej dziesiątce europejskich miast z…
0 Komentarzy1 Minuty
5 września 2024
TFG: blisko 4,6 mln podróżnych w I półroczu 2024 roku
Rośnie liczba osób korzystających ze zorganizowanych wyjazdów turystycznych. Z danych…
0 Komentarzy2 Minuty
4 września 2024
Nocowanie.pl: to był średni sezon wakacyjny
Wakacyjna pogoda sprzyjała wypoczynkowi w kraju, jednak właściciele obiektów noclegowych…
0 Komentarzy3 Minuty
4 września 2024
Air Baltic połączy Rzeszów z Rygą
Od 28 października 2024 roku z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce będzie można polecieć…
0 Komentarzy2 Minuty
4 września 2024
Exim tours z promocyjną ofertą na lato 2025
Exim tours rozpoczęło promocyjną sprzedaż na lato 2025. Oferta zawiera wyjazdy do prawie…
0 Komentarzy1 Minuty
4 września 2024
Ryanair: promocyjna wyprzedaż tylko do północy
Ryanair uruchomił błyskawiczną wyprzedaż biletów na podróże we wrześniu i listopadzie.…
0 Komentarzy1 Minuta
4 września 2024
Itaka wprowadza ofertę rejsów wycieczkowych na sezon zima 24/25 i lato 25
Biuro Podróży Itaka informuje o wprowadzeniu do sprzedaży oferty rejsów wycieczkowych na…
0 Komentarzy5 Minuty
3 września 2024
Ryanair: 20,5 mln pasażerów w sierpniu
W sierpniu liniami Ryanair poleciało 20,5 mln pasażerów. To drugi miesiąc z rzędu, kiedy…
0 Komentarzy1 Minuta