Zimowy rozkład rejsów Costa Cruises

Costa Cruises wracają na morza
Statek Costa Firenze/fot.archiwum Costa Cruises

W tym miesiącu rejsy wznowiono na statkach Costa Deliziosa i Costa Diadema. Costa Cruises będzie stopniowo zwiększać liczbę pływających wycieczkowców, których oferta będzie kierowana do mieszkańców Europy zgodnie z postanowieniami włoskiego rządu.

Najpopularniejsze trasy włoskiego armatora obejmują: Morze Śródziemne, Wyspy Kanaryjskie, a także rejsy dookoła świata.

Zimą 2020/2021 zadebiutuje statek Costa Firenze.

Linia wycieczkowa Costa Cruises, po ogłoszeniu w ostatnich dniach stopniowego wznawiania rejsów na statkach Costa Deliziosa i Costa Diadema, zaplanowała trasy od października 2020 roku. do marca 2021 roku.

Rejsy Costa Cruises będą dostępne dla obywateli Europy zamieszkałych w krajach objętych dekretem rządu włoskiego.
Ograniczenie pasażerów wyłącznie do włoskich gości obejmuje jedynie wrześniowe rejsy Costa Deliziosa (6, 13 i 20 września) oraz pierwszego wypłynięcia Costa Diadema (19 września). Costa Cruises współpracuje z władzami krajowymi i lokalnymi, by zapewnić swoim gościom bezpieczny pobyt i pozytywne doświadczenie, co jest możliwe dzięki Protokołowi Bezpieczeństwa Costa.

W sezonie zimowym zadebiutuje nowy statek formy – Costa Firenze, budowany w stoczni Fincantieri w Margherze (Wenecja).
Od 27 grudnia, w ciągu siedmiu dni, goście będą mogli odkrywać statek najnowszej generacji podczas rejsu na Morzu Śródziemnym, odwiedzając Savonę, La Spezię, Neapol, Walencję, Barcelonę i Marsylię.

Z kolei tygodniowy rejs Costa Deliziosa z Triestu będzie poświęcony na odkrywanie na nowo najpiękniejszych miejsc we Włoszech i dostępny także dla gości z krajów europejskich (27 września i 4 października).

Od 10 października Costa Deliziosa będzie wypływała na tygodniowe rejsy z Triestu do Grecji.

Oferta Costa Cruises na Morzu Śródziemnym zostanie dodatkowo wzbogacona o Costa Smeralda, pierwszy wycieczkowiec włoskiego armatora napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Pierwszy rejs planowany jest na 10 października z Savony.

Od listopada, Costa Diadema oferować będzie dwie podróże: 12- dniowy rejs po wyspach Kanaryjskich i 14-dniowy rejs – po wodach wokół Egiptu i Grecji.
Potwierdzona jest również 13-ta edycja światowego rejsu na Costa Deliziosa, która wyruszy 3 stycznia 2021 r.

Wszystkie inne zaplanowane wycieczki, oprócz rejsów opisanych powyżej, w okresie od października 2020 do marca 2021 r., są odwołane.

Gościom oraz biurom podróży zostanie zagwarantowana ochrona zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Rejsy Costa Favolosa na Karaibach nie będą anulowane (armator jak najszybciej poinformuje o rejsach).

Costa Cruises z nowym protokołem bezpieczeństwa