Zimowa Czarnogóra na TT Warsaw

materiały prasowe

Czarnogóra, która kojarzona jest z pięknymi adriatyckimi plażami, bogatym dziedzictwem kulturowym średniowiecznych miast oraz parkami narodowymi, na Targach Turystycznych TT Warsaw zaprezentuje się w zimowej odsłonie. Tegoroczna oferta będzie opierać się w znacznej części na turystyce zimowej.

Na TT Warsaw, które odbędą się w dniach 21-23 listopada w Pałacu Kultury i Nauki, przybędą Przedstawiciele Narodowej Organizacji Turystycznej Czarnogóry i 6 lokalnych organizacji: Tivatu, Kotoru, Budvy, Baru, Ulcinj i Podgoricy.

Željka Radak Kukavičić, dyrektor zarządzająca Narodowej Organizacji Turystycznej, powiedziała: “Przygotowaliśmy bogatą ofertę, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i partnerów biznesowych. W tym roku szczególną uwagę chcemy zwrócić na ofertę zimową, która dzięki realizowanym inwestycjom, może stanowić ciekawą alternatywę dla innych europejskich kierunków. Serdecznie zapraszamy na stoisko Czarnogóry (C11) do rozmów z przedstawicielami regionów oraz biznesu.”

Możliwość spędzania zimowego wypoczynku w Czarnogórze może zaskakiwać. Jak się okazuje rozwój turystyki zimowej w ostatnich latach był jednym z priorytetowych kierunków rozwoju gospodarki. Inwestycje w infrastrukturę narciarską sprawiły, że Czarnogóra zyskuje na znaczeniu na mapie europejskich centrów sportów zimowych.

Na TT Warsaw, dzięki dostępnym na stoisku okularom VR, będzie można przenieść się na czarnogórskie stoki, by poczuć tamtejszą narciarską atmosferę. Na miejscu będzie też okazja by poznać ofertę noworocznych i zimowych pakietów i porozmawiać z przedstawicielami największych biur podróży Montenegro Tourist Service i Explorer. Warto pamiętać, że wyjazd do Czarnogóry na narty czy deskę jest nadal sporo tańszy w porównaniu do innych europejskich regionów.

Najnowocześniejsze i największe ośrodki narciarskie znajdują się w miejscowościach Žabljak oraz Kolašin. Jedno z najnowszych centrów, zainaugurowane w lutym br., to Kolašin 1600 Ski Centre w paśmie górskim Bjelasica w środkowej Czarnogórze. W najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje w tym regionie, ale także na północy kraju w Górach Durmitor czy wybudowanie ośrodka Cmiljača Ski Centre w rejonie północno-wschodnim w okolicach Bijelo Polje.

Kalejdoskop atrakcji Czarnogóry

Znana letnia odsłona Czarnogóry kojarzona jest przede wszystkim z Riwierą Ulcinjską, Kotorem, Barem czy Budvą, w których można odpoczywać na piaszczystych plażach i poznawać historię zabytkowych miast. Warto też wiedzieć, że od wiosny praktycznie przez większość czasu, miasta żyją festiwalami i lokalnymi świętami. Pozwala to miłośnikom sztuki, gastronomii czy sportu wziąć udział w ciekawych wydarzeniach poznając urokliwe miejsca.

Czarnogóra to także piękne góry, których pasma poprzecinane są kanionami. Najbardziej znane to kanion Tary, Pivy i rzeki Morača. Wyjątkową atrakcję stanowią parki narodowe: Durmitor, Biogradska Gora, Jezioro Szkoderskie, Lovćen i Prokletije, ukazujące dziewicze piękno kraju. Wyjątkowo urokliwe są też monastyry, np. Ostrog wbudowany w pionową skałę, czy Cetinje, męski prawosławny klasztor leżący u stóp wzgórza Orlov Krš.

Kraj oferuje też wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Żeglarze, kitesurferzy, rowerzyści i zwolennicy pieszych wędrówek znajdą tam dobre warunki do realizacji swych pasji. Miłośnicy mocniejszych wrażeń mogą spróbować swych sił w raftingu czy kanioningu.

Szeroki wybór opcji noclegowych

Czarnogóra oferuje pełną różnorodność możliwości noclegowych. Nie brak tam luksusowych obiektów, jak i wachlarza lokalnych gospód. Na TT Warsaw będzie okazja, by porozmawiać z przedstawicielami dwóch dużych grup hotelowych, HG Budvanska Rivjera oraz Montenegro Stars. Warto też zapoznać się z ofertą, która skupiona jest wokół kampanii „Good. Better. Homemade.” promującej potencjał zrzeszonych w niej ponad 90 obiektów agroturystycznych. Poza doświadczeniem bliskości z naturą, czarnogórska branża turystyczna pragnie podkreślić troskę o środowisko naturalne i zachęcić turystów do korzystania z oferty gastronomicznej opartej na lokalnych produktach.

Do Podgoricy, stolicy Czarnogóry, można dostać się samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT bezpośrednio z Warszawy przez cały rok. Sezonowo również tanimi liniami Ryanair i Wizzair. Propozycje zorganizowanych wyjazdów dostępne są też w ofertach biur podróży.
www.montenegro.travel.