Zielona Góra-Babimost: ponad 3 tys. pasażerów w lutym. To dużo lepszy wynik niż przed pandemią

fot. materiały prasowe

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost wypracował w lutym 2023 lepsze wyniki przewozowe niż przed pandemią. Lotnisko odprawiło ponad 3,37 tys. pasażerów, co znacznie przewyższa wyniki w odniesieniu do tych samych okresów w latach poprzednich.

W najkrótszym miesiącu roku na  lotnisku w Babimoście zrealizowano 280 operacji lotniczych, czyli o 67 operacji więcej niż w styczniu 2023 roku. Porównując luty 2023 do przedpandemicznego lutego 2019 roku widać wzrost liczby pasażerów odprawionych przez lotnisko o ponad 151 proc.

Z połączenia na trasie z Zielonej Góry do Warszawy i z powrotem w lutym skorzystało 2,5 tys. podróżujących. Liczba na tej trasie wzrosła o 90 proc. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też loty do Taby w Egipcie. Łącznie port lotniczy odprawił 841 pasażerów czarterowych.

„Bardzo cieszymy się z rosnącego zainteresowania pasażerów podróżami z lotniska Zielona Góra-Babimost. Widać wyraźnie, że decyzja o uruchomieniu zagranicznych czarterowych rejsów do wakacyjnych miejscowości była trafna i została dobrze przyjęta przez podróżnych” – powiedziała Anna Dermont, rzecznik „Portów Lotniczych”.

Zielonogórski port lotniczy odprawił od początku roku 7,03 tys. osób, co oznacza wzrost o prawie 150 proc. w odniesieniu do pierwszych dwóch miesięcy 2019 roku.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost: styczeń lepszy od zeszłorocznego prawie o 160 proc.