Zamek Królewski w Chęcinach – to będzie rekordowy rok

archiwum Zamku Królewskiego w Chęcinach

Od początku roku Zamek Królewski w Chęcinach odwiedziło 198 708 turystów. Wszystko wskazuje na to, że do końca roku zostanie pobity roczny rekord z 2016 roku, kiedy odnotowano 203 753 gości.

Ostatnie lata są bardzo udane dla zamku, w 2015 odwiedziło go ponad 164 tysiące turystów a w 2017 – 188 661.

W tym roku pobito już wyniki tych dwóch lat a szykue się rekord absolutny w historii zamku.
Wskazują na to wyniki poszczególnych miesięcy tego roku. Najlepszy był maj, w którym zamek odwiedziło 46 091 osób. Na drugim miejscu plasuje się sierpień – 33 819, a na trzecim czerwiec 32 976.

W pierwszych dwóch tygodniach października tego roku chęciński zamek odwiedziło o ponad 1,5 tys. więcej turystów niż w całym dziesiątym miesiącu 2017 roku.

Grzegorz Pierzak – dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach, powiedział: „Faktycznie ten rok bije rekord. Nie tylko liczba Turystów na to wskazuje, ale również ogólne zainteresowanie naszym obiektem (maile, telefony, ilość wejść na naszą stronę www.zamek.checiny.pl). Ekipa zamku, determinacja i coraz lepsza organizacja to jedne z wielu czynników mających kluczowy wpływ na statystyki”

Patrycja Ziętek, specjalistka ds. promocji Zamku Królewskiego w Chęcinach, dodała: „Zapraszamy do przyczynienia się pobicia rekordu poprzez wizytę na zamku jeszcze w tym roku. Dla zachęty informuję, że od listopada będą obowiązywać nowe niższe ceny biletów! Szczegóły niebawem na naszej stronie internetowej.”