Z przesiadką najchętniej latali Polacy do Portugalii i Hiszpanii

archiwum Lotniska w Budapeszcie

Portugalia, Hiszpania i wyspy śródziemnomorskie to ulubione europejskie kierunki Polaków w 2015 roku, do których podróżowaliśmy ze Smart Connection – specjalnymi lotami składanymi. Tak wynika z analizy przeprowadzonej przez serwis FRU.PL.

Loty z przesiadką to także coraz bardzije popularna metoda na odkrywanie uroków innych kontynentów, w ten sposób docieraliśmy w ubiegłym roku m.in. do Bangkoku, Marrakeszu czy Nowego Jorku. Coraz popularniejszym celem tego typu wyjazdów staje się dla nas Islandia.

Połączenia Smart Connection, oferowane przez serwis FRU.PL od lipca 2015 roku, to loty z przesiadką do miast Europy, Azji, Ameryki Południowej oraz do USA pozwalające oszczędzić nawet do 90 proc. standardowej ceny połączenia. Wśród kierunków europejskich najpopularniejsza była Portugalia (Porto, Lizbona i Faro), bardzo chętnie podróżowaliśmy w ten sposób także do Hiszpanii.

Maciej Knopa, travel manager FRU.PL, powiedział: “Wybieraliśmy m.in. Walencję, Santiago de Compostella, Sewillę oraz, co istotne – Madryt. Oznacza to, że naprawdę cenimy sobie oszczędność, bo chociaż do stolicy Hiszpanii można lecieć bezpośrednio każdego dnia, Polacy preferowali jednak znacznie tańsze loty z przesiadką.”

Rok 2015 był dla wielu Polaków czasem odkrywania Islandii, z przesiadką chętnie lataliśmy także do Aten i do Bordeaux.

Maciej Knopa skomentował: “Chętnie wybieraliśmy Smart Connection do Wenecji, do której jeszcze do niedawna w ogóle brakowało bezpośrednich lotów z Polski, a samemu trudno było wyszukać pośrednie połączenie w rozsądnych cenach. Podobnie było z Edynburgiem, do którego drogo lata się bezpośrednio nawet tanimi liniami.”

Loty składane okazały się też świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieli trafić na śródziemnomorskie wyspy – najpopularniejszym kierunkiem była w tym gronie Majorka.

Maciej Knapp dodał: “W ten sposób lataliśmy także chętnie na Sardynię, Sycylię, Maltę czy Kretę. Dzięki lotom z przesiadką zaczęliśmy docierać w miejsca, do których dotąd oferowano tylko drogie połączenia. Jednym z takich miejsc jest Maroko, do którego Polacy podróżowali w zeszłym roku bardzo chętnie – tu królował Marrakesz.” .
Loty skłądane to proste narzędzie, które pozwala w kilka sekund „złożyć” wymarzoną podróż i połączyć na przykład wizytę w Paryżu z pobytem w Wenecji czy urlop w Peru z zakupami w Nowym Jorku, dzięki temu, że zmiana samolotu jest zaplanowana tak, by podróżny mógł swobodnie spędzić ten czas poza lotniskiem.”
Do tej pory taką funkcjonalność oferowali tylko producenci kosztownych aplikacji, przeszukujących siatki połączeń linii lotniczych. Pasażerowie mogli także wyszukiwać takie połączenia samodzielnie, ale wymagało to nawet godzin pracy. FRU.PL jako pierwsza firma na świecie udostępniła rozwiązanie Smart Connection – stworzony przez nią mechanizm pokazuje tylko te połączenia, które są rzeczywiście opłacalne z punktu widzenia pasażera.