Z Berlina do Waszyngtonu – to jeden z nowych kierunków w long haulowej ofensywie United

United zaczął sprzedawać swoje nowe rejsy z Berlina do Waszyngtonu. Dobra wiadomość dla polskiej branży turystycznej.

Kolejna dobra informacja ze świata awiacji, amerykańskie linie United właśnie ogłosiły plany nowych połączeń do Europy i na Bliski Wschód. Także w tym przypadku nie brakuje niespodzianek, mamy ewidentny trend do szukania turystycznych/niszowych kierunków.

Wyspy Kanaryjskie, Palma de Majorka i Azory zyskują połączenia z USA

Bardzo interesująco wyglądają szczególnie plany lotów na turystyczne wyspy. Wyspy Kanaryjskie i Palma de Majorka dostaną swoje połączenia bezpośrednie z USA. Będą one realizowane nieco już wiekowymi samolotami Boeing 767. Nadają się one jednak doskonale do połączeń turystycznych, gdyż koszt ich użytkowania jest niższy, niż nowocześniejszych kolegów.

Z kolei będące obecnie na fali Azory też mogą się cieszyć z nowego połączenia. W tym przypadku z racji na mniejszą odległością będzie ono oferowane samolotem wąskokadłubowym. Prawdopodobnie nowym 737 Max.

Z Berlina do Waszyngtonu ucieszą się polscy klienci

Mamy też jedno nowe połączenie, które w sposób szczególny ucieszy polskich klientów i nasze biura turystyczne. Otóż awizowano połączenie z Berlina do hubu United w amerykańskiej stolicy. Start tego nowego połączenia przewidziano już na wiosnę 2022 roku. United będzie, więc mogło zaoferować nam komfortową podróż do stolicy USA, a także wielu innych miejsc docelowych via Waszyngton, głównie jednak do miast na północno amerykańskim kontynencie.

Nie należy wykluczać, że nowy rejs może być związany z aktywnością amerykańskiego biznesu w Brandenburgii, inwestycje Tesli i kooperantów z pewnością nakręcą popyt na podróże do USA.

Ucieszą się też nastawione na turystów pobliskie regiony, szczególnie mająca wiele do zaoferowania Saksonia.

United jest w Polsce reprezentowane przez grupę Lufthansa, do tej pory nie widzieliśmy szczególnych aktywności handlowych w promowaniu tego przewoźnika. Nowy bezpośredni rejs u bram naszego kraju może to jednak istotnie zmienić. Jest to bowiem zupełnie innej wagi produkt.

Są jeszcze inne smaczki jak Bergen czy Amman

Oprócz wymienionych typowo słonecznych kierunków i Berlina mamy też awizowane inne ciekawe destynacje. Przede wszystkim Bergen, tutaj możemy spodziewać się zarówno ruchu służbowego, jak i turystycznego, mającego chrapkę na słynne norweskie fiordy. Z pewnością ciekawym uzupełnieniem Tel Avivu będzie też awizowany jordański Amman. United będzie jedynym amerykańskim przewoźnikiem latającym do tego kraju. Wszystkie ogłoszone rejsy są już w sprzedaży, od 14 października.

Wyjątkiem jest wskazany wyżej Amman – tu na otwarcie sprzedaży będzie trzeba jeszcze chwile poczekać.

Pociąg do Berlina od RegioJet będzie miał więcej potencjalnych klientów

Nowy rejs United z Berlina do Waszyngtonu to dobra wiadomość także dla kolejowej spółki RegioJet. Planowany przez nią pociąg z Warszawy do Brukseli przez Berlin będzie miał jeszcze więcej potencjalnych klientów, głodnych, ciekawych, lotniczych ofert na loty z Brandenburgii.

United odważnie planuje powrót do latania, wskazując też jednoznacznie pro-turystyczne trendy. Takich wakacyjno-niszowych kierunków z pewnością powinien też szukać LOT. Na średnio-krótkim dystansie propozycje takie jak Kapadocja, Mostar, Rejkiawik, Oman, czy Tunezja muszą być poważnie brane pod uwagę.

Kapadocja może być hitem wśród nowych połączeń lotniczych

Czekamy też na wiadomości o wznowieniu operacji na linii Kraków Chicago przez innego amerykańskiego przewoźnika American Airlines. Przez pandemie nie zdołał on się właściwie rozpędzić ze swoimi nowymi rejsami, to z pewnością wielka strata dla Małopolski i Krakowa.