X Forum Promocji Turystycznej już za 15 dni

X Forum Promocji Turystycznej

Jubileuszowa X edycja Forum Promocji Turystycznej odbędzie się już za 15 dni w Orientarium w Łodzi. Zaprosiliśmy 35 ekspertów, w tym specjalistów do turystyki i promocji z zagranicy.

Po raz dziesiąty redakcja portalu WaszaTurystyka.pl organizuje Forum Promocji Turystycznej. Tym razem spotkanie branży turystycznej odbędzie się w Łodzi. To miasto najdynamiczniej rozwijające się pod względem turystycznym w Polsce. Coraz chętniej odwiedzane przez turystów i oferujące im coraz więcej atrakcji. Jedną z nich będzie z pewnością Orientarium, którego otwarcie przewidywane jest na pierwszą połowę 2022 roku.
Uznaliśmy, że idealne miejsce na spotkanie ludzi zainteresowanych promocją turystyczną i turystyką w ogóle.

Orientarium to najnowsza atrakcja turystyczna Łodzi. Będzie częścią łódzkiego ZOO. Będzie w nim prezentowana fauna i flora Azji Południowo-Wschodniej. Nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery zajmą powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Do tego powstanie zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne o powierzchni ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych. Objętość największego zbiornika wodnego wyniesie 2500 m3, a jego głębokość – 6 m.
nowym gatunkom zwierząt, między innymi orangutanom sumatrzańskim, anoa, krokodylom gawialowym, rekinom i płaszczkom. Ogród będzie też kontynuował hodowlę posiadanych już gatunków: słoni indyjskich, makaków, gibbonów, langurów i niedźwiedzi malajskich. wybiegi dla słoni indyjskich, panter mglistych, niedźwiedzi malajskich, gibonów oraz woliery dla dzioborożców i szpaków balijskich.

Największą atrakcją Orientarium ma być podwodny tunel. Będzie można z niego obserwować rafę koralową i basen dla rekinów i płaszczek. Będzie miał około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Średnia głębokość zbiornika wyniesie 6 m, w najgłębszym miejscu – 8. Przestrzeń nad akrylowym tunelem wypełniło już 2,5 mln litrów wody.
Rośliny, krzewy, bluszcze i trawy zasadzone tutaj będą pochodzić m.in. z Laosu, Indii, Australia, Japonii czy Filipin.

W programie Forum znalazły się debaty – Jak narodowe organizacje turystyczne promują się w Polsce?, Przyszłość ROT-ów i LOT-ów w świetle nowej ustawy o promocji, Jak włączyć lotnisko w promocję kierunku turystycznego?, Czemu Polacy boją się promować piwem, winem i innymi trunkami?; prezentacje – Wyniki badania “Rola kobiet w polskiej turystyce”, „LOTem na wakacje w Polsce” , Promocja turystyki wśród osób niesłyszących, Jak zamienić problem w korzyść, czyli przechytrzamy pandemię, Touroperatorów przygoda z polską ofertą. Od remedium na pandemię do stabilnego biznesu; Pojedynek Ekspertów “Promocyjny związek hoteli z regionem”; dyskusja o możliwościach pomocy branży turystycznej Ukrainie.

Program i rejestracja TUTAJ

Pojedynek: Katarzyna Czopor vs Piotr Dwurnik na X Forum Promocji Turystycznej