Wystartowała Akademia Liderek Turystyki

fot. archiwum Hydropolis

30 uczestniczek z całego Dolnego Śląska, cztery wykładowczynie i jeden wykładowca, tematy ważne, kontrowersyjne opinie, duża dawka energii – w poniedziałek w Concordia Design, na Wyspie Słodowej 2 we Wrocławiu, odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu Akademia Liderek Turystyki, w ramach Roku Kobiet w turystyce.

Przypomnijmy, że Roku Kobiet w turystyce ogłoszony został podczas IX Forum Promocji Turystycznej we wrocławskim Hydropolis, jesienią 2021 roku. Pomysłodawczynią Roku Kobiet w turystyce i warsztatów była Wiola Samborska, dyrektorka Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu „Hydropolis”.

Zapowiadając zajęcia podkreślała: „Warsztaty adresujemy je do kobiet zatrudnionych w szeroko rozumianej branży turystycznej, odpowiedzialnych za turystykę lub promocję turystyczną w samorządach terytorialnych i gospodarczych, w hotelarstwie, transporcie turystycznym, biurach podróży, lokalnych i regionalnych organizacjach turystycznych.”

W poniedziałek zajęcia prowadzili: prof. Iwona Chmura-Rutkowska (temat: Edukacja równościowa), Magdalena Surowiec (temat: Leadership w kobiecym wydaniu), Agnieszka Szymerowska, prezeska Convention Bureau we Wrocławiu, Agnieszka Puszczewicz, dyrektorka Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie (budowa produktu turystycznego i jego promocja na przykładach z Chorwacji), Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl (produkt turystyczny i jego promocja)

Celowo nie opisujemy szczegółów zajęć, bo mają być one niespodzianką dla uczestniczek kolejnych edycji warsztatów. Najbliższe już 10 maja w Płocku

https://rokkobietwturystyce.pl/

Kobiety – hotelarze spotkały się w Ostródzie