Wyloty do Chin z PLL LOT wstrzymane z powodu koronawirusa

Do grona przewoźników, którzy wstrzymali się z obsługą pasażerów udających się do Chin dołączył narodowy polski przewoźnik. PLL LOT zdecydował się zawiesić wszystkie połączenia do Pekinu od 1 do 9 lutego. Przyczyna – komunikat WHO, dotyczący rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dziś do Chin poleci ostatni samolot, który przywiezie załogę LOT-u oraz pasażerów z Polski i UE, którzy zechcą skorzystać z opcji powrotu.

Do tej pory połączenia z Chinami zawiesiły m.in.: Lufthansa, KLM SAS, British Airways. Dziś decyzję o zawieszeniu połączeń podjął PLL LOT:

“W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u” – czytamy w komunikacie przewoźnika.

“Samolot, który wyleci z Warszawy do Pekinu w piątek (31 stycznia br.) przywiezie do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach oraz tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do kraju” – poinformowała w komunikacie spółka.