Współpraca Emirates i FlySafair

FlySafair podpisało umowę o współpracy z Emirates
Samolot w barwach FlySafair/fot. archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates i FlySafair ogłosiły porozumienie, dzięki któremu klienci mogą korzystać z jednego biletu i znakowania bagażu dla podróżujących z trzech bramek Emirates – Johannesburga, Kapsztadu i Durbanu do krajowych punktów FlySafair w RPA, takich jak Port Elizabeth, East London i George.

Klienci mogą również skorzystać z połączenia z bramkami FlySafair bez wracania do pierwotnego miejsca docelowego podczas lotu powrotnego do Dubaju. Mogą zarezerwować podróż w biurach Emirates i biurach podróży.

Badr Abbas, starszy wiceprezes ds. operacji handlowych w Afryce, Emiratem, powiedział: „Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z FlySafair. Dzięki porozumieniu zwiększamy naszą obecność w RPA, zapewniając szereg połączeń dla naszych klientów. Razem z FlySafair otwieramy nowe możliwości podróżowania i większy wybór dla klientów pragnących podróżować po RPA. Z niecierpliwością czekamy na współpracę i wzmocnienie naszych relacji w przyszłości.”

Kirby Gordon, dyrektor ds. Marketingu, FlySafair, dodał: „Dziś z radością ogłaszamy rozpoczęcie naszej współpracy z Emirates. Znakomita obsługa i rozległa sieć połączeń, które oferują Emirates są znane na całym świecie, a dzięki naszemu porozumieniu zapewniamy klientom jeszcze lepszą łączność podczas podróży.

Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, dzięki której mogliśmy wznowić działalność już w czerwcu. Od listopada będziemy pracować na pełnych obrotach, co oznacza, że będziemy obsługiwać nieco ponad 75 proc. zdolności przewozowej w Republice Południowej Afryki. Ruch międzynarodowy jest nadal bardzo ograniczony ze względu na różne obowiązujące ograniczenia, ale z przyjemnością informujemy, że nastąpił powolny i stały wzrost liczby lotów krajowych. Oferujemy je m.in. w ramach naszej umowy z Emirates.”

Linie Emirates od 1 października wznowiły loty do Johannesburga i Kapsztadu, a od 8 października do Durbanu. Obecnie obsługują 17 lotów tygodniowo do Republiki Południowej Afryki.

Grupa Emirates – przychody w I półroczu gorsze o 74 proc.