Wrocław Złotym Partnerem XII Forum Promocji Turystycznej

Miasto Wrocław zostało Złotym Partnerem XII Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 19 kwietnia w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” we Wrocławiu.

To właśnie we Wrocławiu od wielu edycji organizowane jest jedno z ważniejszych wydarzeń w polskiej branży turystycznej. W trakcie XII Forum Promocji Turystycznej poruszone zostaną tematy takie jak: dobre praktyki zrównoważonej turystyki, świeże spojrzenie na produkt turystyczny, rozwój rynku biur podróży. Jak zwykle do udziału w debatach zaproszeni zostali eksperci od spraw promocji turystycznej, zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Wrocław wśród wielu turystów uznawany jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce. Szacuje się, że w 2022 roku miasto łącznie odwiedziło prawie 6 mln osób. Wzrósł też ruch lotniczy na wrocławskim lotnisku, a osiągnięty wynik 2,9 mln okazał się wyższy o ponad 100 proc. niż w 2021.

Wrocław – miasto spotkań, posiada jeszcze jedną rzecz, której zazdrości mu wiele miast – jarmark bożonarodzeniowy. Bajkowa sceneria, pachnące choinki i roznoszący się aromat grzanego wina od wielu lat dostarcza odwiedzającym niezapomnianych wspomnień.

Turyści przyjeżdżają do Wrocławia, aby móc podziwiać wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Halę Stulecia, rynek, CEE Hydropolis, ogród zoologiczny czy też Panoramę Racławicką. W trakcie zwiedzania towarzystwa dotrzymują urocze krasnale. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska odbywa się Wrocławski Festiwal Krasnoludków.

Czas i miejsce Forum: 19 kwietnia 2023 roku, CEE „Hydropolis” we Wrocławiu.

Uczestnicy: biura podróży, agenci turystyczni, osoby odpowiedzialne za promocję w samorządach wojewódzkich, gminnych, powiatowych, pracownicy i członkowie ROT-ów i LOT-ów, branża turystyki krajowej i przyjazdowej, hotelarze.

Rejestracja i bilety: https://forumpromocjiturystycznej.pl/

Organizatorem jest: Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorem jest: Hydropolis Centrum Edukacji Ekologicznej

Złoty Partner: Wrocław Miasto Spotkań, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Srebrny partner: MerlinX

Partnerzy: Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Miasto Olsztyn, Costa

Honorowymi patronami wydarzenia jest: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna

Patronaty: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Instytut ESG, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, AM Art Media Agencja PR, Pracodawcagodnyzaufania.pl, RaportCSR.pl

Jaka przyszłość czeka multiagentów? Trójca ekspertów na XII edycji Forum Promocji Turystycznej