WOT z nowym produktem turystycznym – „Wycieczką z Marią”

Warszawska Organizacja Turystyczna z okazji 155. rocznicy urodzin polskiej noblistki przygotowała specjalną trasę mającą przybliżyć miejsca, w których często przebywała. Przy okazji trasa spacerowa ma zainspirować odwiedzających stolicę do poznawania i odkrywania polecanych miejsc.

Wśród kojarzonych ze stolicą postaci dwie pierwsze pozycje zajmują Fryderyk Chopin i Maria Skłodowska-Curie. Właśnie te obszary produktowe (Warszawa Fryderyka Chopina i Warszawa Marii Skłodowskiej-Curie) zostały zdefiniowane w “Diagnozie stanu turystyki w Warszawie” opracowanej przez WOT.

Z okazji przypadającej w tym roku 155. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawska Organizacja Turystyczna zaplanowała nowe atrakcje. O wydarzeniu po raz pierwszy wspomniano podczas #konkursdlaszkół i na wystawie w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Obecnie na stronie www.odkrywajwarszawe.pl/wycieczka-z-maria/ można zapoznać się z opisami miejsc, gdzie przebywała polska noblistka. Na mapie znajduje się dziewięć punktów, a wśród nich m.in.: dom rodzinny, warszawskie uczelnie, hotel Bristol czy też Narodowy Instytut Onkologii.

Jak poinformowała WOT działania wykorzystujące kontekst urodzin Marii Skłodowskiej-Curie będą w tym roku sukcesywnie rozszerzane o kolejne inicjatywy.

WOT zaprasza do historycznych hoteli Warszawy


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center