Wizz Air zadebiutował z Krakowie

archiwum Wizz Air

W czwartek o godzinie 18.10 w Krakowie wylądował pierwszy samolot w barwach Wizz Air z Londynu Luton. Samolot został powitany uroczystym salutem wodnym, a załoga otrzymała okolicznościowy tort.

Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport, powiedział: “Witamy serdecznie na krakowskim lotnisku węgierskiego przewoźnika. Liczymy na to, że oferta WizzAir, będzie interesująca dla pasażerów, a także wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy- powiedział podczas uroczystości. Jesteśmy przekonani, że rozwój siatki połączeń Kraków Airport wpłynie pozytywnie na potencjał gospodarczy naszego regionu.”

Wizz Air umieści w tym roku 3 maszyny typu Airbus A321 w swojej najnowszej bazie w Krakowie. Kolejno w maju, w sierpniu i trzeci samolot we wrześniu. Ponadto Wizz Air uruchomi zkrakowskiej bazy łącznie 18 tras do 14 krajów. Z lotniska Kraków Airport pasażerowie WIZZ mogą wybierać ekscytujące kierunki spośród takich jak: Londyn, Kijów, Nicea, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katani, Larnaka, Charków, Oslo, Kutaisi, Rzym Fiumcino, Turyn, Tel Awiw, Birmingham, Eindhoven i Turyn.

József Váradi, prezes Wizz Air, dodał: “Świętując, pragniemy podkreślić nasze długofalowe zaangażowanie w działalność Krakowie i w Polsce na rzecz naszych klientów, którym pragniemy oferować jeszcze więcej możliwości podróżowania w niskich cenach. Wczoraj wieczorem samolot WIZZ po raz pierwszy wylądował z Londynu Luton na krakowskim lotnisku, za miesiąc otwieramy naszą bazę operacyjną w Krakow Airport. 2019 rok jest dla nas wyjątkowy z powodu otwarcia bazy w Krakowie, dynamicznego rozwoju naszych działań w regionie oraz polskiej siatki połączeń, która obecnie składa się ze 169 tras do 28 krajów.”