Wizz Air wdraża dodatkowe zasady dotyczące higieny

Wizz Air wdraża dodatkowe zasady bezpieczeństwa
Kadr z filmu Wiz Air

Linia lotnicza Wizz Air wprowadza od 1 maja, zgodnie z przepisami rządowymi – wprowadza nowe procedury. Mają one na celu pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz utrzymać czystość w samolocie.

Aby zminimalizować interakcję na lotnisku, pasażerowie powinni dokonywać odprawy oraz opłat – na przykład za dodatkowy bagaż – online. W szczególności zaleca się korzystać z punktów samodzielnego nadania bagażu – tam, gdzie są dostępne – oraz szybkich kontroli bezpieczeństwa (fast track) na lotniskach. Pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących zachowywania dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz jego opuszczania.

Bezpieczeństwo w kabinie

Mimo że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,7 proc. wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie zostaną zobowiązani nosić maski podczas całego lotu. Personel pokładowy będzie rozdawał każdemu pasażerowi chusteczki dezynfekujące. W celu zmniejszenia kontaktu fizycznego, zachęca się do płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Z samolotów zostaną usunięte magazyny pokładowe. W przypadku lotów o większym obłożeniu, załoga będzie dbać o zachowanie odstępów między pasażerami.

Wizz Air będzie kontynuować rygorystyczny dzienny harmonogram czyszczenia całej czynnej floty, z dezynfekcją samolotu w nocy zgodnie z oficjalnymi wytycznymi. Nowe zasady objaśnia film na youtube

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: – Zdrowie i samopoczucie pasażerów oraz załogi zawsze miało dla nas ogromne znaczenie. Ponieważ rośnie liczba pasażerów i rozwijamy naszą działalność, środki bezpieczeństwa, które wdrażamy pozwolą na stworzenie możliwie najlepszych warunków sanitarnych. Zachęcamy klientów do obejrzenia filmu, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych nowych środków bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Wierzymy, że wprowadzony regulamin Wizz Air pomoże pasażerom poczuć się swobodniej podczas podróży z nami, gdyż nadal będziemy służyć naszym klientom, teraz przy zwiększonych środkach higieny.