Wizz Air – rozpoczęły się szkolenia nowych pilotów

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air świętowała uruchomienie pierwszej edycji programu Pilot Academy organizowanego we współpracy z Tréner Kft z Nyiregyhazy na Węgrzech. W czasie najbliższych 21 miesięcy, kursanci zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do uzyskania uprawnień pilota liniowego.

Podczas uroczystego otwarcia, kursanci powitani zostali przez członków zarządu firm Wizz Air i Tréner. Przyszli piloci otrzymali kurtki lotnicze i zostali oprowadzeni po szkole pilotażu w Nyiregyhazie. Kurs, który właśnie rozpoczynają, przewiduje 750 godzin szkolenia naziemnego, 60 godzin w symulatorze i 145 godzin treningu lotniczego. 

Program Wizz Air Pilot Academy został uruchomiony w sierpniu 2017 roku. Jest obecnie dostępny jedynie dla obywateli Polski, którzy nie posiadają doświadczenia lotniczego i chcą zdobyć licencję pilota komercyjnego. W jego ramach uczestnicy zdobędą gruntowną wiedzę zgodnie ze standardami panującymi w Wizz Air. Wybrani kandydaci otrzymają prefinansowanie znacznej części opłaty w wysokości maksymalnie 45 000 euro za pierwsze szkolenia: Airline Transition Program, Airbus A320 Type Transition Course oraz kurs wprowadzający Wizz Air. Piloci będą zwracać kwotę dofinansowania w pierwszych latach zatrudnienia w linii.
Od chwili uruchomienia programu wpłynęło ponad 2000 spełniających wymogi aplikacji. Około 350 osób wzięło udział w Dniach Otwartych w Polsce. Obecnie Wizz Air współpracuje z dwiema szkołami pilotażu: Tréner Kft. na Węgrzech i Egnatia Aviation Ltd. w Grecji. W przyszłym roku planowane jest zaproszenie do programu kolejnych ośrodków szkoleniowych i uruchomienie programu w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji na stronie: pilot-academy.wizzair.com.

Diederik Pen, wiceprezes i członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air, powiedział: “To dla mnie wielka przyjemność powitać nowe pokolenie ambitnych kursantów w rodzinie WIZZ. Życzę im wielu sukcesów podczas szkolenia w Tréner Kft. Mam nadzieję na współpracę w najbliższej przyszłości. Planujemy rozwój programu w przyszłym roku, co umożliwi nam skierowanie oferty pracy do większej liczby utalentowanych osób, tak aby mogły spełnić marzenie o zostaniu pilotem w WIZZ.”