Wizz Air przewiózł 25 mln pasażerów z Katowic

Wizz Air świętował przewiezienie 25-milionowego pasażera z Katowic
Wizz Air świętował przewiezienie 25-milionowego pasażera z Katowic / fot. materiały prasowe

Wizz Air świętował 25 lipca 2023 roku przewiezienie 25 milionów pasażerów z lotniska Katowice Airport. Pierwszy lot przewoźnika z Katowic odbył się w 2004 roku. W bazie na lotnisku Katowice Airport linia Wizz Air posiada obecnie sześć samolotów typu Airbus i tym samym jest tam największym operatorem.

Wizz Air oferuje z Katowic 34 połączenia do 20 krajów, w tym takie miejsca docelowe jak Abu Zabi, Ateny, Burgas, Castellon, Kopenhaga, Fuerteventura, Ibiza, Malta, Palma de Mallorca i inne. 25 lipca 2023 roku liczba przewiezionych przez Wizz Air pasażerów z Katowic sięgnęła 25 milionów.

„Z radością świętujemy przewiezienie 25-milionowego pasażera linii lotniczej Wizz Air w Katowice Airport. Nasza współpraca trwa od 2004 roku, więc w przyszłym roku świętować będziemy dwudziestolecie biznesowej relacji. Warto podkreślić, że to właśnie w Pyrzowicach Wizz Air otworzył swoją pierwszą bazę i stąd wykonał pierwszy w swojej historii komercyjny rejs. Linia od wielu lat jest ważnym przewoźnikiem w Katowice Airport, ma znaczący udział w całości ruchu i jest dużym pracodawcą. W najbliższych latach liczmy na dużą ekspansję Wizz Air na pyrzowickim lotnisku” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.