Wizz Air powołał Diarmuida Ó Conghaile’a na dyrektora zarządzającego Wizz Air Malta

fot. IAA

Wizz Air ogłosił nominację Diarmuida Ó Conghaile na stanowisko dyrektora zarządzającego Wizz Air Malta, nowej spółki zależnej, która ma powstać jeszcze w tym roku. Ó Conghaile obejmie stanowisko w Valletcie od 1 listopada 2022 roku.

Ó Conghaile posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży lotniczej, piastując uprzednio stanowiska kierownicze w Ryanair, Dublin Airport i Irish Aviation Authority. Ostatnio pan Ó Conghaile pracował jako Regulator Lotnictwa dla Irlandzkiego Urzędu Lotnictwa.

“Cieszymy się, że możemy powitać Diarmuida w nowo utworzonej roli Dyrektora Wizz Air. Z niecierpliwością czekamy na możliwość skorzystania z jego doświadczenia w branży i umiejętności przywódczych. Jego rola jako dyrektora zarządzającego Wizz Air Malta będzie miała kluczowe znaczenie dla realizacji kolejnego etapu rozwoju w nadchodzących latach” – powiedział József Váradi dyrektor generalny grupy Wizz Air.

Utworzenie nowej spółki zależnej pomoże wzmocnić silną pozycję Wizz Air i wesprze ambitne plany ekspansji w Europie.

“Cieszę się, że dołączam do zespołu Wizz Air w roli dyrektora zarządzającego nowej linii lotniczej – Wizz Air Malta i nie mogę się doczekać budowania jej siatki połączeń oraz rozwoju działalności, a także wspierania strategicznych planów biznesowych Wizz Air w przyszłości. WIZZ jest ważnym graczem w europejskim lotnictwie z przekonującą strategią na przyszłość” – powiedział Diarmuid Ó Conghaile, dyrektor zarządzający Wizz Air Malta.

Wizz Air: 100 tys. darmowych biletów dla obywateli Ukrainy