Wizz Air pomaga w przewozie sprzętu medycznego

Wizz Air pomaga
Samolot Wizz Air ze sprzętem medycznym na lotnisku w Budapeszcie/fot. archiwum Wizz Air

Od ubiegłego tygodnia Wizz Air dostarcza z Chin sprzęt medyczny oraz testy na koronawirusa. Łącznie 7 samolotów Wizz Air zostało zaangażowanych do zrealizowania dostaw sprzętu medycznego zamówionego przez rząd węgierski z Chin.

Wizz Air współpracuje obecnie z rządem węgierskim, aby pomóc środowisku medycznemu – zaopatrując w sprzęt medyczny, który jest obecnie najbardziej potrzebny, ale także pomagając obywatelom Węgier wrócić do domu.
W drodze do Chin załogi zatrzymywały się na tankowanie w kazachskiej stolicy Nur-Sułtan. Z kolei w drodze powrotnej samoloty uzupełniały paliwo w Irkucku w Rosji i w Nur-Sułtan. Loty wymagały udziału w sumie 22 pilotów WIZZ. Po dotarciu do Szanghaju i Pekinu łącznie samoloty zostały załadowane 38 tonami ładunku sprzętu ochronnego dla służby zdrowia na Węgrzech. Wszystkie maszyny bezpiecznie wylądowały w Budapeszcie.

Airbusy w misji

Misja została przeprowadzona z wykorzystaniem samolotów Airbus A321neo, najnowocześniejszych maszyn linii Wizz Air.
Rząd węgierski planuje we współpracy z Wizz Air kolejne loty po dostawę sprzętu medycznego na Węgry, aby wspomóc leczenie pacjentów oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii.

Na początku bieżącego tygodnia, w imieniu rządu węgierskiego, Wizz Air wykona loty repatriacyjne. Wszystko po to, by 450 obywateli Węgier z kilku miast w Stanach Zjednoczonych mogło bezpiecznie powrócić do kraju

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: „To dla nas zaszczyt i przywilej, że rząd Węgier wybrał Wizz Air do misji dostarczenia sprzętu ochronnego i zestawów testów medycznych z Chin niezbędnych do walki z koronawirusem, a także do wykonania lotów repatriacyjnych dla obywateli Węgier z USA. W tym trudnym czasie, robimy co w naszej mocy, aby brać udział w walce przeciwko epidemii. Chcę wyrazić wdzięczność dla wszystkich członków rządu oraz moich kolegów w Wizz Air, którzy biorą udział w tych specjalnych misjach, pracując niestrudzenie nad zdobyciem wymaganych pozwoleń i sprowadzeniem sprzętu w tak szybkim czasie.”