Wizz Air połączy Rzeszów z Eindhoven

Wizz Air rozszerza siatkę połączeń o Rzeszów
Samolot w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła rozpoczęcie lotów z 10. lotniska w Polsce – Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Od 6 listopada, oferta Wizz Air rozszerzy się o nowe połączenie z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven.

George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air, powiedział: – Wizz Air kontynuuje rozwój siatki niskokosztowych połączeń w Polsce. Z ogromną radością ogłaszamy naszą pierwszą trasę z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie protokołów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe połączenie do Niderlandów zyska uznanie wśród naszych klientów. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład samolotów z młodej floty Wizz Air.

Adam Hamryszczak, prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, dodał: – Dzisiejsza wiadomość to przełomowy moment w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń.

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, skomentował: – Serdecznie witamy nowego, międzynarodowego przewoźnika na naszym lotnisku, które jest jednym kół zamachowych rozwoju gospodarczego Podkarpacia. Nasz region ma wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i zagranicznym inwestorom, dlatego z radością oczekujemy na gości z Holandii i sąsiadujących z nią krajów.