Wizz Air otworzył bazę w Krakowie

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air oficjalnie otworzyła dzisiaj najnowszą polską bazę w Krakowie. To 25. baza w siatce WIZZ. Linia umieści 3 samoloty typu Airbus A321 w Krakowie w maju, sierpniu i wrześniu 2019 roku.

WIZZ oferuje 18 niskokosztowych nowych tras z Krakowa do 15 krajów.
3 samoloty w bazie będą obsługiwać połączenia z najnowszej oferty WIZZ z Krakowa do popularnych kierunków: Bari, Billund, Birmingham, Katanii, Doncaster, Eindhoven, Rejkiawiku, Charkowa, Kijowa, Kutaisi, Larnaki, Londynu, Nicei, Oslo, Rzymu, Tel Awiwu, Turynu oraz Turku.

Kraków jest 5. bazą Wizz Air w Polsce (poza Warszawą, Katowicami, Gdańskiem i Wrocławiem).

Rozszerzanie siatki połączeń z Polski jest częścią stałego rozwoju linii. Baza na lotnisku w Krakowie to inwestycja ponad 300 milionów USD i stworzenie ponad 120 miejsc pracy w Wizz Air oraz ponad 550 w branżach pokrewnych.

746 000 miejsc w sprzedaży w 2019 roku na trasach w krakowskiej siatce połączeń WIZZ zapewni podróże lotnicze w przystępnych cenach stymulując jednocześnie turystykę i lokalną gospodarkę. Natomiast 11 milionów miejsc na 169 trasach w polskiej siatce WIZZ tworzy nowe możliwości podróży lotniczych w przystępnych cenach dla pasażerów ceniących doskonałą jakość usług na pokładzie.

Stephen Jones, wiceprezes Wizz Air, powiedział: „Z radością świętujemy oficjalne otwarcie naszej nowej bazy w Polsce na lotnisku w Krakowie. Ten miesiąc to ważny czas dla działalności WIZZ w Polsce: otwieramy bazę i jednocześnie uruchamiamy dwanaście nowych tras, do których w sierpniu i we wrześniu dołączy kolejne sześć. Nasza aktywność w regionach, jej dynamiczny rozwój, a także dzisiejsza uroczystość podkreślają zaangażowaniem Wizz Air w Polsce, będącej pierwszym rynkiem, na którym rozpoczęliśmy działalność 15 lat temu.

Do września zostanie zatrudnionych 120 członków załogi, którzy będą obsługiwać pasażerów na połączeniach z Krakowa do 18 miejsc w 15 krajach. Jesteśmy przekonani, że dogodny harmonogram lotów, łatwy system rezerwacji online oraz szeroki wybór opcji podróżowania zyskają popularność wśród naszych klientów. Misją WIZZ pozostaje niezmiennie zapewnianie możliwości podróży lotniczych przystępnych dla coraz większej liczby osób.”