Wizz Air otworzy bazę w Palermo

fot. archiwum Wizz Air

Linia Wizz Air ogłosiła dzisiaj otwarcie nowej bazy w Palermo, gdzie w czerwcu 2021 roku zostaną umieszczone 2 samoloty typu Airbus A321.

Jednocześnie z ogłoszeniem otwarcia 4. bazy we Włoszech, Wizz Air informuje o uruchomieniu 7 nowych połączeń z Palermo i 4 innych krajowych tras z Bolonii, Brindisi, Pizy, Mediolanu i Katanii w czerwcu 2021 roku.

Historia Wizz Air we Włoszech rozpoczęła się w 2004 roku, gdy odbył się pierwszy lot z Bergamo do Katowic. Od tego czasu 41 milionów pasażerów skorzystało z tamtejszej oferty Wizz Air.

Dwa samoloty typu Airbus A321 będą realizować operacje na jedenastu nowych trasach łącząc 10 następujących miast: Bazyleę (Bazylea-Miluza-Fryburg), Bolonię, Londyn (Londyn Luton), Mediolan (Mediolan Malpensa), Pizę, Turyn, Treviso, Weronę, Brindisi i Cagliari, oferując ponad 1 000 000 dodatkowych miejsc w sprzedaży z Włoch w 2021 roku.

George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air powiedział: „Po 17 latach owocnej współpracy we Włoszech, z radością informujemy o otwarciu naszej czwartej włoskiej bazy w Palermo. Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie w działalność we Włoszech i jestem przekonany, że korzystnie wpłynie na odbudowę tutejszej branży turystycznej. Nowoczesne samoloty WIZZ i wdrożone procedury ochronne zapewniają możliwie najbezpieczniejsze warunki sanitarne dla podróżujących. Flota Wizz Air jest najmłodsza, ekonomicznie najbardziej wydajna z najmniejszym śladem środowiskowym w Europie.”

Wizz Air: dzięki systemowi 95 proc. zwrotów tygodniowo

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center