Wizz Air otwiera szóstą bazę we Włoszech

Airbus A321 w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła otwarcie 6. włoskiej bazy – w Neapolu, a także 18 nowych (międzynarodowych i krajowych) tras.

Linia umieści w bazie 2 samoloty typu Airbus A321 w sierpniu i we wrześniu 2021 roku. 18 nowych kierunków do 9 krajów wzbogaci siatkę połączeń z lotniska w Neapolu, która dotychczas liczyła 8 tras.

Historia Wizz Air we Włoszech rozpoczęła się w 2004 roku. Od tego czasu powyżej 40 milionów pasażerów skorzystało z tamtejszej oferty linii składającej się z ponad 200 tras. Otwarcie w Neapolu najnowszej , 44. bazy Wizz Air zostało poprzedzone utworzeniem baz w innych włoskich miastach: Mediolanie (Malpensa), Katanii, Palermo, Bari i Rzymie (Fiumicino). Linia z zaangażowaniem rozwija się we Włoszech – jest wśród 3 najbardziej wiarygodnych i zrównoważonych przewoźników w kraju.

Dwa samoloty typu Airbus A321 będą obsługiwać 18 nowych tras z Neapolu do: Mediolanu Linate, Olbii, Lampedusy, Werony, Turynu, Santorini, Chanii, Mykonos, Ibizy, Fuerteventury, Teneryfy, Londynu Luton, Pragi, Tallina, Reykjaviku, Tel Awiwu, Casablanki , Sharm el Sheikh, a łącznie 26 kierunków z Neapolu w 2021 roku.

Wizz Air połączy Gdańsk z Malagą i Narwikiem