Wizz Air ogłosił 6 nowych tras z Zaporoża na Ukrainie

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła uruchomienie sześciu nowych tras w marcu 2020: do Wiednia, Budapesztu, Gdańska, Wrocławia, Krakowa i Wilna.

Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu nowoczesnymi samolotami Airbus A321 i A320. Bilety można już rezerwować na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji linii, a ceny rozpoczynają się już od 19,99 euro.

Wizz Air rozwija siatkę niskokosztowych połączeń na Ukrainie z lotniska w Zaporożu, które jest 5. lotniskiem dla przewoźnika w tym kraju. Obecnie linia oferuje 61 tras do 13 krajów, włącznie z połączeniami z Charkowa i Lwowa do Budapesztu, które ruszą w czerwcu 2020. Linia oferuje nie tylko łatwy dostęp do niskokosztowych podróży, ale również pozytywnie wpływa na lokalny rynek branży lotniczej i turystycznej.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku, WIZZ przewiózł 1,8 mln pasażerów na niskokosztowych trasach w ukraińskiej siatce połączeń WIZZ, co stanowi ponad podwójny wzrost ruchu pasażerskiego w porównaniu z poprzednim rokiem i zapewnia WIZZ pozycję największego niskokosztowego przewoźnika na Ukrainie.

Johan Eidhagen, Chief People Officer w Wizz Air powiedział: „Ogłaszamy dzisiaj jeszcze więcej ekscytujących wiadomości dla naszych klientów z Ukrainy, podkreślając tym samym zaangażowanie Wizz Air w tym kraju. Jako pionier podróży lotniczych z najniższymi taryfami na Ukrainie, zawsze staramy się stymulować rynek i reagować na rosnące zapotrzebowanie na niskokosztowe bilety i wspaniałe wrażenia z podróży. Dodanie nowego, już piątego lotniska, w Zaporożu, do naszej siatki połączeń na Ukrainie jest dla nas ważnym kamieniem milowym, a sześć ogłoszonych tras z międzynarodowego lotniska Zaporoże do Austrii, Polski, Węgier i Litwy z pewnością stworzy nowe możliwości, na które czekali nasi pasażerowie.”