Wizz Air odebrała pierwszego Airbusa 321neo

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air odebrała w Hamburgu dostawę, pierwszego z zamówionych 256, samolotu Airbus neo. Nowoczesny Airbus A321neo jest wyposażony w dwa silniki GTF Pratt & Whitney i posiada najszerszą wąskokadłubową kabinę z 239 miejscami w jednej klasie.

Flota Wizz Air to 108 samolotów Airbus A321 and A320 w całej Europie. Z zamówionymi pięcioma A321ceo oraz 256 A321neo i A320neo, Wizz Air jest największym klientem Airbusa na świecie w tej dziedzinie.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: „Dziś rozpoczynamy nowy etap w historii Wizz Air. Z dumą witamy pierwszy samolot typu Airbus A321neo z napędem GTF w naszej stale rozwijającej się flocie. Jesteśmy przekonani, że A321neo będzie samolotem zmieniającym WIZZ, ponieważ nadal rozwijamy się pozostając w czołówce branży i zwiększamy zasięg naszych działań poza Europą. Ten nowoczesny technologicznie samolot pozwoli nam stać się jedną z najbardziej ekologicznych linii lotniczych, jednocześnie obniżając koszty operacyjne. Jednocześnie utrzymujemy koszty jednostkowe na najniższym poziomie w Europie. Wizz Air będzie nadal stymulować popyt na podróże lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej i poza nią, oferując pasażerom najniższe ceny, a jednocześnie dostarczając klientom doskonałą obsługę klienta na pokładach samolotów jednej z najmłodszych flot.”

Christian Scherer, dyrektor handlowy w Airbus, dodał: „Cieszymy się, że z przekazania dzisiaj linii Wizz Air, naszemu największemu odbiorcy A321neo, pierwszego z zamówionych samolotów. Jesteśmy dumni, że nasz A321neo, wydajny pod względem kosztów i paliwa, odgrywa kluczową rolę w realizacji strategii rozwoju Wizz Air.”

Rick Deurloo, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i obsługi klienta w firmie Pratt & Whitney, skomentował: „Doceniamy zaufanie, którym obdarzył nas Wizz Air decydując się na skorzystanie z naszych produktów i usług. To pozwoliło nam na zbudowanie silnej relacji, której początki siegają powstania linii. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dzisiaj świętować ten szczególny kamień milowy i jesteśmy przekonani, że wiodąca w branży technologia GTF zapewni Wizz Air oszczędności paliwa i korzyści dla środowiska przez wiele lat.”

Eamonn Forbes, członek zarządu ds. handlowych, FPG Amentum, powiedział: “W FPG Amentum cieszymy się ze współpracy z Wizz Air przy dostawie pierwszego samolotu Neo we flocie linii. To w sumie siódma maszyna w historii działań FPG Amentum dla WIZZ. Liczymy na pogłębienie tej cennej dla nas współpracy w najbliższej przyszłości.”