Wizz Air inwestuje w zrównoważony rozwój floty

fot. archiwum Wizz Air

Podczas gdy przedstawiciele rządów i liderzy branży z całego świata zebrali się na COP26, Wizz Air postawił kolejny ważny krok milowy kontynuując inwestycję w zrównoważony rozwój swojej floty. Stanowi on istotny element modelu biznesowego w Wizz Air.

Loty z bazy w Wiedniu będą realizowane przez samoloty typu Airbus A321neo wykorzystujące energooszczędne, najnowocześniejsze technologie. Po Włoszech i Abu Zabi, będzie to trzeci rynek Wizz Air, który będzie obsługiwany przez flotę składającą się w pełni z samolotów z rodziny Airbus A320neo.

Wizz Air z zaangażowaniem rozszerza swoją flotę o kolejne samoloty z pionierskiej rodziny samolotów typu Airbus A320 neo, które oferują bezkonkurencyjną efektywność zużycia paliwa, doskonałą aerodynamikę i są wyposażone w sharklety. Ten najnowocześniejszy samolot wytwarza o 43 proc. mniej hałasu i charakteryzuje się o 50 proc. mniejszą emisją tlenków azotu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji.

Wizz Air ma nadal najniższy wskaźnik emisji CO2 na pasażera/na 1 km wśród wszystkich europejskich linii lotniczych – wynosi 57,3 gr. To kolejny dowód potwierdzający ciągły spadek emisji CO2 i zaangażowanie w zmniejszanie śladu środowiskowego swojej działalności sprawia, że Wizz Air jest jedną z najbardziej zrównoważonych linii lotniczych w Europie.

Linia dokłada wszelkich starań, aby oferować klientom najniższe ceny i uczynić podróże lotnicze zrównoważonymi dla większej liczby osób, ponieważ uważa, że nie liczy się liczba lotów, ale ogólna emisja CO2.

W ramach zobowiązania Wizz Air do dalszej redukcji emisji dwutlenku węgla o 25 proc. do 2030 roku, linia koncentruje się na promocji wielu projektów mających na celu ograniczenie emisji CO2. Wśród nich są inicjatywy oszczędzające paliwo, takie jak opracowanie modelu do oszacowania masy samolotu przy zerowym paliwie (ZFW), usunięcie zbędnego dodatkowego paliwa dzięki optymalizacji systemu planowania lotu oraz wprowadzenie bardziej precyzyjnych wskaźników wydajności dla dokładniejszej prognozy zużycia paliwa, a także wprowadzenie elektronicznej torby lotniczej.