Wizz Air: Aktualnie 90 proc. członków załogi jest zaszczepionych

fot. materiały prasowe

Wizz Air ogłosił, że wskaźnik wyszczepienia wśród załogi wynosi obecnie 90 proc. Od 1 grudnia wprowadzony został wymóg, aby wszyscy członkowie personelu lotniczego i pokładowego byli zaszczepieni – lub regularnie poddawali się na własny koszt testom – chyba, że ostatnio przeszli Covid-19. Jest to podkreślenie zaangażowania przewoźnika w ochronę zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów oraz pracowników.

Po ogłoszeniu przez Wizz Air we wrześniu wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw Covid-19 dla wszystkich załóg lotniczych i pokładowych, linia potwierdza, że jej wskaźnik wyszczepienia przewyższa średni wynik na większości rynków, na których działa Wizz Air.

Wytyczne nie nakładają obowiązku szczepień, jednak od 1 grudnia niezaszczepieni członkowie załogi będą musieli pokryć koszt testów. Osoby, które przedstawią medyczny dowód zwolnienia ze szczepienia, będą mogły regularnie poddawać się testom antygenowym i PCR.

Decyzja o wprowadzeniu wymogu szczepień dla załogi wynika z badań potwierdzających skuteczność szczepionki, jako najlepszej dostępnej formy ochrony przed Covid-19. Wizz Air organizuje również regularnie seminaria oraz indywidualne konsultacje z wirusologami, aby edukować pracowników, umożliwiając im uzyskanie odpowiedzi na pytania w tym obszarze.

“Z radością ogłaszamy, że 90 proc. naszej załogi lotniczej i pokładowej jest już zaszczepiona. Od początku pandemii wyróżnialiśmy się w branży, wdrażając rygorystyczne środki bezpieczeństwa i higieny, ponieważ czujemy się w pełni odpowiedzialni za ochronę załogi i pasażerów na pokładzie. Zdajemy sobie przy tym sprawę z kluczowej roli, jaką szczepienia odgrywają w ograniczaniu rozprzestrzeniania się Covid-19” – powiedział Johan Eidhagen, Chief People Officer w Wizz Air Group.