Wizz Air – 13 mln pasażerów z Lotniska Chopina

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

Pasażerem numer 13 000 000 była Katarzyna Majewska podróżująca do Budapesztu, która otrzymała w nagrodę bilet w obie strony do wykorzystania na jednej z 41 tras z Warszawy. Linia lotnicza Wizz Air rozpoczęła swoją działalność na Lotnisku Chopina w Warszawie w 2004 roku. Od tej pory liczba pasażerów obsługiwanych w warszawskim porcie przez węgierskiego przewoźnika wyniosła 13 mln i Wizz Air jest pod tym względem drugim największym przewoźnikiem na Lotnisku Chopina.
Obecnie w swojej warszawskiej bazie linia zatrudnia ponad 200-osobową załogę oraz stacjonuje na stałe sześć samolotów, w tym dwa nowoczesne A321ceo. Przewoźnik obsługuje z Lotniska Chopina 39 tras, a ostatnio ogłosił uruchomienie dwóch kolejnych: od 10 grudnia do Ejlatu w Izraelu, a od 27 marca Billund w Danii.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: “Z ogromną radością świętujemy kolejny znakomity wynik z Lotniskiem Chopina. Warszawa była jednym z pierwszych miast, w których Wizz Air rozpoczął swoją działalność w 2004 roku. Na przełomie tych minionych 12 lat ponad 13 milionów pasażerów skorzystało z oferty WIZZ na trasach z i do stolicy Polski. W tym roku dodaliśmy kolejny samolot do bazy na Lotnisku Chopina wprowadzając nowe możliwości i destynacje w wyjątkowo niskich cenach. Rozbudowa naszej warszawskiej floty o dwa nowe samoloty Airbus A321 świadczy o zaangażowaniu Wizz Air w działalność na rzecz polskich klientów.”