Wileńska karta miejska coraz bogatsza

Wileńska Karta Miejska cieszy się rosnącym zainteresowaniem, czego dowodem jest wzrost o 47 proc. sprzedanych w 2013 roku kart w stosunku do roku poprzedniego.
W sumie w tym roku turyści mogą liczyć na zniżki w 96 miejscach Wilna, których lista umieszczona jest na stronie internetowej oraz dołączona do karty w postaci kuponów.

Bezpłatne wejścia dla posiadaczy karty oferują wileńskie muzea (Nowy Arsenał, Stary Arsenał, Dom Sygnatariuszy, Zamek Giedymina, Wileńska Galeria Obrazów, Muzeum Sztuki Użytkowej, Pałac Radziwiłłów, Narodowa Galeria Sztuki, Litewskie Muzeum Sztuki, Muzeum Dziedzictwa Kościelnego, Muzeum Teatru, Muzyki i Kina, Muzeum Ofiar Ludobójstwa, Kompleks memorialny w Tuskulanach, Muzeum Energetyki i Techniki i Muzeum Literackie). Wstęp na wieżę telewizyjną jest z 14 proc. zniżką. Bez opłaty można wypożyczać przewodniki audio i brać udział w regularnych wycieczkach po mieście. Nawet o 20 proc. są tańsze dla posiadaczy karty wycieczki autobusem i minibusem. W sumie w tym roku turyści mogą liczyć na zniżki w 96 miejscach Wilna, których lista umieszczona jest na stronie internetowej oraz dołączona do karty w postaci kuponów.

W 2013 roku kartę nabyli turyści pochodzący z 38 krajów, w tym również z Polski.
Wileńska Karta Miejska dostępna jest w Wilnie w Centrach Informacji Turystycznej. Można ją także kupić przez internet. W zależności od potrzeb, turyści mogą wybrać jedną z trzech rodzajów karty: ważną przez 24 godziny bez biletu na transport miejski, ważną przez 24 godziny z biletem na transport miejski oraz ważną przez 72 godziny z biletem na transport miejski. Każda karta jest imienna i ważna od momentu aktywacji. Karta, która została aktywowana nie podlega zwrotowi. Dzieci do lat 14 mają 5 proc. zniżki. Studenci z ważną legitymacją ISIC oraz nauczyciele z legitymacją ITIC mogą liczyć na ponad 1000 różnych zniżek na Litwie, w tym również w Centrum Informacji Turystycznej m. Wilna. W Wilnie zniżki oferowane są od 15 maja do 15 września m.in. na wypożyczenie przewodnika audio i na regularne wycieczki.