Wielkopolska Organizacja Turystyczna wydała nowy przewodnik i zaprezentowała 19 tras kajakowych

fot. materiały prasowe

W najnowszej publikacji Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej „Wielkopolska dla wytrawnych kajakarzy” zaprezentowano 19 tras kajakowych – dotychczas mniej znanych, ale urokliwych i stanowiących wyzwanie dla doświadczonych kajakarzy.

Spływ kajakowy po wielkopolskich rzekach jest nie lada przyjemnością i to niezależnie od pory roku. Najpopularniejsze szlaki kajakowe najwięcej kajakarzy przyciągają późną wiosną i latem, jednak przez Wielkopolskę płynie jednak sporo rzek, które najlepiej będzie odkrywać od jesieni do wiosny. Są bardziej wymagające, ale nagrodą za włożony trud będą niesamowite doznania i bliski kontakt z przyrodą.

Przedstawione rzeki mają rozmaity charakter – od sielankowych strug, wijących się wśród pól, przez wartkie potoki, przypominające momentami te górskie, po rzeki na których trzeba kluczyć pomiędzy zwalonymi drzewami. Pływanie nimi wymaga indywidualnego podejścia i wprawy. Część z nich latem może być niedostępna, więc nie warto czekać i już teraz zaplanować spływ. Pomocny w tym będzie nowy przewodnik „Wielkopolska dla wytrawnych kajakarzy”.

„Publikacja skierowana jest do doświadczonych kajakarzy, do prawdziwych twardzieli chcących  zmierzyć się z wodnym żywiołem, którym niestraszne są przenoski, pokonywanie zwałek, wartki nurt czy niskie temperatury, a czasem nawet przedzieranie się przez bujną roślinność” – mówi Tomasz Wiktor prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Z wydawnictwa na pewno ucieszą się ci, którzy już nie raz trzymali wiosło w dłoni i są wciąż głodni przygód i odkrywania nowych tras. W folderze znaleźć można również kilka innych pomysłów na podnoszące adrenalinę przygody w Wielkopolsce. Tym którzy jeszcze nie mają wprawy polecamy poprzednią publikację „Szlaki kajakowe w Wielkopolsce. Informator dla początkujących”.

Podobnie jak wszystkie pozostałe foldery wydawane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, również „Wielkopolska dla wytrawnych kajakarzy” jest całkowicie bezpłatna. Publikacja dostępna będzie w wybranych punktach informacji turystycznej, podczas wydarzeń plenerowych na których obecne będzie stoisko WOT, a także w wersji cyfrowej do pobrania ze strony: wielkopolska.travel/wydawnictwa/