Wielkie wydarzenia sportowe magnesem dla turystów? Debata na VIII Forum Promocji Turystycznej

Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl i Rafała Szlachta, prezes POT będą gośćmi VIII Forum Promocji Turystycznej

Czy wielkie imprezy sportowe zwiększają atrakcyjność turystyczną miasta, kraju? Czy efekt barceloński przynosi więcej korzyści, czy kłopotów? Jak wielkie imprezy sportowe wpływają na turystyfikację? Jak promować Polskę przy okazji wielkich imprez sportowych i po ich zakończeniu? – na te między innymi pytania odpowiedzą uczestnicy debaty Wielkie wydarzenia sportowe magnesem dla turystów podczas VIII Forum Promocji Turystycznej.

Ósma edycja Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcje portalu WaszaTurystyka.pl, odbędzie się 7 czerwca w Kamienicy Artystycznej w Warszawie.

Dzięki umowie z Polskim Komitetem Olimpijskim, POT będzie promowała Polskę na wszystkich wielkich imprezach sportowych współorganizowanych przez PKOl. Pierwsza okazją będą Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Czy wielkie imprezy sportowe na świecie są dobrą okazją do promocji Polski? Czy wydarzenia w Polsce można wykorzystać do promocji kraju?

Od czasów igrzysk olimpijskich w Barcelonie trwa dyskusja, na ile wielkie imprezy sportowe mogą być czynnikiem stymulującym rozwój turystyczny danego miasta czy regionu. Czy „efekt barceloński” jest pozytywny dla rozwoju turystyki i miasta, czy wręcz przeciwnie – powoduje turystyfikację miasta? Jak promować imprezę turystyczną, by chcieli na nią przyjechać kibice, jak wykorzystać ich pobyt dla promocji w przyszłości? O tym wszystkim będą rozmawiać eksperci zaproszeni do debaty „Wielkie wydarzenia sportowe magnesem dla turystów.

Wezmą w niej udział:

Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych W PLL LOT,
Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej,
Tomasz Michałowski, organizator dużych imprez sportowych,
Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej,
Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

VIII Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 7 czerwca w Kamienicy Artystycznej w Warszawie.

Program i rejestracja TUTAJ

Debata o ofercie polskiej na VIII Forum Promocji Turystycznej

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center