Wiedeńskie jarmarki wielkanocne

archiwum  www.ostermarkt.co.at

Klienci odwiedzających w powinni zajrzeć na tutejsze jarmarki wielkanocne. Schönbrunn oczaruje nastrojem, na placu Freyung wyrośnie największa w Europie góra pisanek, a na Praterze jak zwykle będzie można się świetnie bawić.

Jarmark wielkanocny przed pałacem Schönbrunn uchodzi za jeden z najbardziej romantycznych. W otoczeniu barokowego pałacu ok. 60 wystawców oferuje tu kulinarne rarytasy, a także dekoracje wielkanocne i prace artystów-rzemieślników z Austrii. Dzieci świetnie bawią się w marcepanowym warsztacie zajączka wielkanocnego, gdzie robią palmy i szukają jajek, a także podczas zwiedzania muzeum dla dzieci. Dorośli natomiast mogą w tym czasie posłuchać jazzu podczas imprezy „Jazz am Ostermarkt”.
Podczas starowiedeńskiego jarmarku wielkanocnego na placu Freyung, który w tym roku świętuje swoje 25-lecie, będzie można spróbować tradycyjnych wielkanocnych specjałów, jak choćby słodkich bułeczek Osterpinze. Jak co roku, także i teraz na placu wyrośnie największa w Europie góra pisanek, na którą składa się aż 40 tys. jajek. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty rzemieślnicze, teatr lalek i domek dla królików.
Także przygotowany pod znakiem wielkanocnych zwyczajów jarmark rzemiosła artystycznego (Kunsthandwerksmarkt Am Hof) oferuje pięknie zdobione jaja i kompozycje kwiatowe oraz efektowne rzemiosło artystyczne.
Wielki festyn wielkanocny „Osterfest” odbędzie się w Wielką Niedzielę, 20 kwietnia, w parku Prater – będzie muzyka na żywo, parada wielkanocna oraz specjalny program dla dzieci z teatrem i pokazem magii.
Jarmark wielkanocny przed pałacem Schönbrunn
od 05 do 21 kwietnia 2014 r., codziennie od 10.00 do 19.00
Starowiedeński jarmark wielkanocny
od 04 do 21 kwietnia 2014 r., codziennie od 10.00 do 19.30
Jarmark rzemiosła artystycznego Am Hof
od 04 do 21 kwietnia 2014 r., codziennie od 11.00 do 19.00
Wielkanoc na Praterze