Według easyJet, Europejczycy najbardziej lubią miejsce 7F

archiwum easyJet

Linia lotnicza easyJet, spytała 10 000 pasażerów z 9 krajów w Europie o to, jakie miejsca w samolocie wybierają najchętniej.
Badania przeprowadzone przez przewoźnika wykazały, że 59 proc. ankietowanych wybiera miejsca przy oknie, natomiast aż 38 proc. preferuje podróżować na siedzeniu blisko korytarza.

Chętniej wybieramy miejsca w prawej części samolotu, a w pierwszej kolejności sprzedawane są miejsca w 6 i 7 rzędzie. Tylko 3 proc. podróżnych wybiera środkowe miejsce w rzędzie i dzieje się tak zazwyczaj, kiedy ich towarzysz zajmuje miejsce przy oknie lub pierwsze przy korytarzu. Ulubionym miejscem Europejczyków jest siedzenie o numerze 7F, a najmniejszą popularnością cieszy się fotel 19C – jest najrzadziej wybierany przez pasażerów. Popularność 7 rzędu może wynikać z faktu, że są to pierwsze miejsca dostępne w sprzedaży w ofercie 3 funty.
Pasażerowie do 25 roku życia wprost przepadają za miejscami przy oknie (76 proc. ankietowanych), a wraz z wiekiem coraz chętniej siadają bliżej korytarza.
Najchętniej przy oknie siadają Portugalczycy (wybiera je ponad 80 proc. ankietowanych), zaś przy korytarzu – Holendrzy i Niemcy. Z kolei Brytyjczycy robią wszystko, żeby uniknąć siedzenia w środku – 56 proc. z nich wybiera miejsca przy oknie, a 41 proc. woli miejsca bliżej korytarza.

Carolyn McCall, prezes easyJet powiedziała: „Debata nad wyższością miejsc przy oknie nad tymi bliżej korytarza towarzyszy nam podczas niemal każdego lotu. Odkąd w 2012 roku wprowadziliśmy możliwość wyboru miejsca, pasażerowie mogą podróżować zgodnie ze swoimi upodobaniami, a my dzięki ich opiniom mamy nakreślone najpopularniejsze i najbardziej atrakcyjne miejsca w samolocie. Nie mamy wątpliwości, że możliwość wyboru miejsca jest ważna i ceniona przez naszych klientów, bez względu na to skąd pochodzą i w jakim są wieku. Miejsca przy oknie są bez wątpienia najbardziej popularne, szczególnie wśród Portugalczyków i osób poniżej 25 roku życia. Wraz z wiekiem, preferencje pasażerów zmieniają się z korzyścią dla miejsc sąsiadujących z korytarzem. Te ostatnie chętnie wybierane są także przez osoby podróżujące służbowo.”

.