W Stubai zima będzie także wiosną

archiwum Stubai

Na największym lodowcowym terenie narciarskim w Austrii, można szusować aż do czerwca.

W ośrodku znajdują się zarówno nartostrady, snow park Moreboards Stubai Zoo do treningu skoków i trików, trasy do jazdy off-piste – polecane przez Powder Department (mapy i tracki GPS można pobrać z www.powder-department.com) oraz trasy do relaksujących wędrówek w otoczeniu dzikiej przyrody. Wyjątkową atrakcją jest dwudziestometrowa, lodowa wieża do wspinaczki (na stacji Gamsgarten, dostępna od grudnia do marca). Na lodowcu organizowane są także szkolenia freeride’owe i przeciwlawinowe.
Szczególnie zachęcająco wygląda taras przy Schaufelspitz (na stacji Eisgrat), najwyżej położonej restauracji gourmet w Alpach, oraz antresola w barze Schneekristall Pavillon z otwieranym do połowy dachem (na stacji Gamsgarten).

Ośrodek Schlick 2000 jak zwykle tętni życiem. Urlopowiczów przyciągają tu stoki o rozmaitym poziomie trudności, trasy do biegu przełajowego i wędrówek na rakietach śnieżnych, oraz emocjonujące, nocne saneczkowanie (w każdy czwartek). Ważnym wydarzeniem na Schlick 2000 jest marcowy koncert plenerowy Open-Air przy stacji Kreuzjoch.

Góra Elfer może poszczycić się największym zegarem słonecznym w Alpach, który stanowi jednocześnie interesujące dzieło sztuki współczesnej oraz dogodny punkt widokowy na okolicę. Ten drewniany zegar ma 8 metrów średnicy, a wokół niego poprowadzony jest pomost. Najlepszy pogląd na dolinę mają jednak paralotniarze, którzy startują z grzbietu Elfer (mają tu doskonałe warunki termiczne), po to, by ostatecznie wylądować tuż przy miejscowości Neustift. Kolejną atrakcją ośrodka Elfer są długie, bo ponad 6-kilometrowe tory saneczkowe.
Na stronie www.stubai.at/pl/noclegi/oferty-urlopowe/zima/ znajdują się oferty pobytów
all-inclusive, dostosowane do różnych potrzeb i zainteresowań turystów.