W sierpniu lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 121 tys. pasażerów

Lotnisko Rzeszów-Jasionka
Lotnisko Rzeszów-Jasionka / fot. materiały prasowe

Ponad 121,6 tys. pasażerów obsłużył w sierpniu port lotniczy w Jasionce. To wynik lepszy od lipcowego rekordu, a najczęściej wybieranym kierunkiem podróży była turecka Antalya, gdzie wykonano ponad 120 startów i lądowań.

“Wyniki osiągane w ostatnich miesiącach potwierdzają, jak ważną rolę społeczno- gospodarczą pełni nasze lotnisko dla mieszkańców województwa podkarpackiego oraz sąsiednich regionów: – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

“Szczególnie cieszy liczba pasażerów lotów czarterowych, która obecnie w jednym miesiącu jest taka, jak jeszcze kilka lat temu przez cały sezon letni” – dodaje.

W sierpniu to właśnie loty czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu wybrało najwięcej pasażerów – 45 tys. Liniami Ryanair do Wielkiej Brytanii, Irlandii i chorwackiego Zadaru poleciało prawie 33 tys. osób, a LOT-em do Warszawy (najczęściej jako tranzyt), Gdańska i Nowego Jorku/Newark – 23 tys. Z połączeń Lufthansy do innego portu przesiadkowego – Monachium skorzystało 4,5 tys. osób, a sierpniowe wakacje w Rzymie z Wizz Airem wybrało 4 tys. turystów.

Tradycyjnie już najchętniej odwiedzanymi miastami były: Antalya (nowy lider – 22 tys.) oraz Warszawa (20 tys.) i Londyn (16 tys.). W 2023 roku na podrzeszowskim lotnisku, które oferuje 24 kierunki do 13 krajów, odprawiono do końca sierpnia 685 tys. osób. Dotychczasowy rekord z 2019 roku to 772 tys.

Wystawa „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię” na terminalu lotniska w Rzeszowie