W samolotach Air China będą najlepsze wina europejskie

Linie lotnicze Air China w ramach podwyższenia konkurencyjności na trasach do Europy i Stanów Zjednoczonych, postanowiły polepszyć serwis na pokładach samolotów na tych kierunkach. Jednym z elementów planu innowacji jest zmiana menu w klasach pierwszej i business.

Do roku 2012 na pokładach samolotów linii Air China podawano typowe dania kuchni chińskiej i zachodniej, takie jak bułeczki krabowe, łosoś czy krem grzybowy. Były one serwowane w pierwszej klasie oraz w business klasie na trasach do Europy i Stanów Zjednoczonych (Pekin – Frankfurt, Los Angeles, San Francisco). Oczywiście w różnych sezonach podawano różne potrawy.
Obecne zestawy posiłków rekomendowane były przez najlepszych gastronomicznych konsultantów. Także sam catering będzie skuteczniejszy i efektywniejszy. Wszystkie dania będą przechowane w temperaturze od 0 do 5 stopni Celsjusza. Częścią programu udoskonalenia cateringu na pokładach Air China, będzie również nowy zestaw win. Na pokładach boeingów B777-300ER latających do Europy i USA, podawane będą najlepsze wina francuskie. Celem Air China zbudowanie własnej Podniebnej Piwnicy Winnej. Wśród win, które w niej się znajdą I będą serwowane na pokładach samolotów Air China będą m.in.: Chateau Brane Cantenac Margaux Bordeaux (czerwone, rocznik 2005), Chateau Leoville Poyferre St. Julien Classified Growth (czerwone z rocznika 2006). Smaki i aromaty win mają być skomponowane z poszczególnymi daniami.