W Poznaniu znów ruszają linie turystyczne

Od 25 kwietnia znowu będzie można jeździć po stolicy Wielkopolski zabytkowymi tramwajami i autobusami.

Jak czytamy w komunikacie ZTM: “Oglądanie najpiękniejszych zakątków Poznania z okien turystycznego, zabytkowego taboru stało się już tradycją. Na ten sezon ZTM razem z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, MPK Poznań i Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych przygotował atrakcyjne wizualnie bilety dla pasażerów linii turystycznych oraz praktyczne ulotki informacyjne. Zamieszczono w nich m.in. wiadomości o zabytkach znajdujących się przy trasach turystycznych, schematy tras turystycznych, rozkład jazdy, a także zdjęcia zabytkowych pojazdów.”

Trasa turystyczna obsługiwana przez zabytkowe autobusy prowadzi z pl. Wielkopolskiego przez centrum, nad Maltę i dalej przez serce Śródki do ścisłego centrum. Tramwajowa linia turystyczna została natomiast przygotowana w dwóch wariantach. Wariant podstawowy obejmuje przejażdżkę z pl. Wielkopolskiego, przez Gwarną, Św. Marcin, pl. Wiosny Ludów, Królowej Jadwigi, rynek Wildecki, nieczynną już zajezdnię Madalińskiego, Głogowską, Fredry. Wariant rozszerzony – dwa kursy dziennie – obejmuje wjazd do zajezdni MPK przy Głogowskiej i zwiedzanie tamtejszego muzeum.

Kursy nocne będą wykonywane o godzinie 21 w następujące dni: 9 maja, 30 maja, 20 czerwca, 11 lipca, 1 sierpnia, 22 sierpnia, 12 września.
Bilety na linie turystyczne można zakupić w pojeździe.