W parku rozrywki Mandoria otwarto nową strefę z atrakcjami

fot. materiały prasowe

Największą nowością otwartej właśnie strefy jest trzeci już roller-coaster. W przyszłości teren parku powiększy się o część zewnętrzną. Jej budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Zgodnie z zapowiedziami inwestora, niecały rok od oficjalnego otwarcia parku, Mandoria powiększyła się o nowe atrakcje. Na powierzchni aż 10 tys. mkw. stworzono kolejną strefę Miasta Przygód, tzw. Arkady. Na gości czeka tam pięć nowych atrakcji, w tym jedyny powered coaster w Polsce – Carrara. To typ roller-coastera – napędzany wbudowanym w pociąg silnikiem a nie siłami grawitacji, szybki, o torze dłuższym od roller-coasterów otwartych w Mandorii latem ub.r. Również trasa przejazdu nowego roller-coastera jest bardziej zaskakująca: pełna zakrętów i nieoczekiwanych przyspieszeń.

Zróżnicowana oferta w Mandorii

Wraz z otwarciem strefy Arkady, oferta parku Mandoria stała się jeszcze bardziej zróżnicowana. Wśród nowości znajdziemy takie przeznaczone dla najmłodszych, bez limitu wieku, jak i atrakcje dla starszych odkrywców. W sumie, oprócz roller-coastera Carrary, otwarto: Chytrą Wydrę – jedyną w Polsce rzekę pod dachem, którą w łódeczkach mogą samodzielnie pokonać mali odkrywcy, Dolinkę Dario – pełen pagórków plac zabaw dla maluchów, Karotkę – marchewkową skoczną karuzelę dla małych i dużych, Stary Fort –drewniany plac zabaw dla śmiałków, którzy lubią się wspinać i oglądać świat z wysoka.

Mandoria konsekwentnie pozostaje parkiem tematycznym, wystylizowanym na renesansowe miasto handlowe, a znakiem charakterystycznym nowej strefy jest marmur. W środku Arkad poza atrakcjami znajdują się także punkty gastronomiczne: We Młynie oraz Szalona Kura. W obu można szybko zaspokoić głód, aby nabrać sił do dalszej zabawy.

“Takiego miejsca jak Mandoria brakowało w centralnej Polsce. Potwierdzają to nie tylko relacje naszych gości, ale również dane. W ciągu roku park stał się jedną z najbardziej wyrazistych i oryginalnych atrakcji w regionie, a liczba odwiedzających okazała się wyższa niż nasze prognozy. Otwarcie nowej strefy to kolejny etap rozwoju parku, a prace nad następnymi już trwają” – podsumowuje Daniel Zieliński, menedżer parku.

Teren inwestycyjny, jakim dysponują twórcy Mandorii, wynosi 50 ha. Budowa części zewnętrznej rozpocznie się jeszcze w tym roku. Będzie ona stylizowana na renesansową wioskę, a jej główną atrakcją zostanie wyjątkowy roller-coaster.